Законът за горивата може да влезе в сила по-рано, въпреки решението на парламента за отлагане за юли месец. Това стана ясно след среща на премиера Бойко Борисов с представители на Българската петролна и газова асоциация.
Влизането в сила на Закона за горивата беше отложено от депутатите с 6 месеца по искане на Министерския съвет. Това се случва след недоволството на търговците на малките бензиностанции. Те не бяха съгласни с някои точки от закона.
Дребните търговци на горива обясниха, че минималният капитал от 20 хил. лв. за регистриране на тяхната фирма е завишена и недостижима от някои. От Министерския съвет обясниха, че вече са внесени някои промени в закона, като намаляване на минималната сума за капитал за малките бензиностанции.
Днес се проведе среща в Министерския съвет с представители на по-големите вериги бензиностанции. По-късно днес там ще отидат и представители на по-малките търговци на горива.
Днес министър-председателят се срещна и с представители на майките на деца с увреждания, за да обсъдят как върви решаването на проблемите на хора с увреждане и разкриването на злоупотребите със системата ТЕЛК.
Министрите Ананиев и Петков разкриха, че има злоупотреби с ТЕЛК, но повече информация ще бъде разкрита в близките седмици.
За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК.
Антитерористично учение на всички структури на полицията във Варна СНИМКИ
Медведев: Германия настоява за военен конфликт с Русия до 2029 г.
Оставиха в ареста литовката, намушкала четирима във Варна
Дистанционна работа, пестене... ДБ с 11 мерки за пазара на горива
6 йога упражнения за спокойствие на ума
Общо 225 са заболелите от морбили в страната
Креатинът с ползи за мозъка и здравето, които привличат вниманието на науката
С какво е полезно кокосовото масло за здравето?
Китай разработи революционна „желязна“ батерия с 16-годишен живот
Учени тестват реанимиране на сърце в Космоса – системата е уникална
Китай планира да достави проби от Марс до 2031 г.
Доказаха теоретичната възможност за изпращане на съобщения в миналото
Зрелищно: Антитерористично учение се проведе във Варна (СНИМКИ)
Завършва ремонтът на пътя за курортните комплекси
Оставиха в ареста литовката, намушкала четирима във Варна
АПИ: Giro d`Italia променя организацията на движение по редица пътища (КАРТА)
Пари има! Фискалният резерв на държавата е 6,8 млрд. евро
Приходите от петрол на Русия се удвояват, но растат и компенсациите за индустрията
До каква степен бизнесът в България успява да интегрира изкуствен интелект
Резултатите на Warner Bros. останаха под очакванията преди сливането с Paramount
Париж: Европа се опитва да гради здрава връзка със САЩ