Книги, които вече имаме или не са по наш вкус, малки електроуреди, коледна украса и аксесоари, свързани с отминалите празници, са сред подаръците, които най-често хората, които са ги получили, опитват да продадат през този месец.
Нора Калионска, която е представител на една от онлайн платформите за обяви, каза, че през януари има голям ръст в тези категории, който се равнява на около 30%.
"Ние получаваме подарък без касова бележка и връщането му в магазина е невъзможно, така че платформите за обяви са най-лесният начин тези подаръци да бъдат продадени. Много зависи от състоянието", каза Калионска в студиото на "България сутрин".
Тя добави, че нежеланите подаръци са с до 30% по-ниска цена от тази в магазина. Нора Калионска препоръча на всички, които искат да продават нещо, да си подготвят добре обявата, да направят хубави снимки и да са описали добре това, с което искат да се разделят.
"Купувачите бих посъветвала да ползват куриерски услуги, тъй като в България тази услуга е изключително добре развита. Има офиси и могат да използват опцията за преглед и тест", посъветва още тя.
Калионска каза още, че по този начин се застраховаме и при повреда или просто, ако не ни хареса желаната стока, можем да я върнем. По думите ѝ трябва да избягваме лични срещи при осъществяването на подобни сделки, защото при тях са възможни кражби и злоупотреби.
Гледайте видеото.
Иранци рискуват арест, за да избягат от пълното затъмнение на интернет в Техеран
Европейският дизайн фестивал 2026 ще срещне в София водещи имена в съвременната визуална комуникация
Как да постъпвате, ако сте във взаимоотношения с нарцисист?
Американка татуира едногодишното си дете
Антония Ташева: С диагнозата лупус дойде облекчението и доказателството, че не съм „симулантка“
Системен лупус - кои органи може да засегне?
Проф. Иван Дечев: Честото нощно уриниране може да се дължи на доброкачествена простатна хиперплазия, но и на други причини
Витамин D помага, но не на всички
Lunar Outpost набра 30 млн. долара за разработката на лунохода Pegasus
Нова CRISPR система използва ДНК вместо РНК за откриване на генетични цели
Първата частна индийска ракета Vikram-1 ще бъде изстреляна през юни
Междузвездната комета 3I/ATLAS изчезна от полезрението на астрономите
Варненски водолази ще чистят дъното на Морска гара
Варна приема 29-о Класик рали „Нептун“
Ново разписание за варненски автобус от понеделник
Освободиха заложниците от банковия обир в Германия
Варна отстъпва на Бургас по брой плажове със "Син флаг"
S&P 500 и Nasdaq Composite започват сесията с нови върхове*
САЩ са ударили два петролни танкера на Иран
Германия търси нови съюзи, за да се противопостави на геополитическия хаос на Тръмп
Калас: ЕС иска да ускори преговорите за присъединяването на Молдова