Най-добрият ни тенисист Григор Димитров спечели за втори път титлата "Спортист на годината" на България след 2014 година. Той не присъства на церемония, тъй като се подготвя за наближаващия нов сезон в Маями, а неговата награда бе получена от майка му Мария.
Тя също така прие от негово име и "Спортен Икар". Димитров остави зад себе си сноубордиста Радослав Янков и гимнастичката Невяна Владинова.
"Тази церемония може да се отличи с това, че беше предизвестена. Предварително беше ясно, че Гришо ще спечели визирайки успехите му. През цялата година се представи внушително, отбеляза журналистът от Bulgaria ON AIR Владимир Андонов.
Според него от 2014 г. до 2017 г. първата ни ракета се е укрепила психически, а за това сочи успехът му в по-трудните мачове. Редица спортни редактори и журналисти твърдят, че тази промяна в Григор идва, след като със сегашния му треньор Дани Валверду стават едно като екип, добави той.
За "Треньор на годината" беше отличена Весела Димитрова, която води националния ансамбъл по художествена гимнастика, а самият ансамбъл взе отличието за "Отбор на годината".
"Спортист на България с увреждания" е Ружди Ружди (лека атлетика). Бившата шампионка по лека атлетика Тереза Маринова и музикантката Люси Дяковска си партнираха като водещи на церемонията.
В анкетата гласуваха 145 журналисти от 49 медии. На сцената бяха "Brazz VilliDJ" - най-популярният браз колектив в България - изтъкнати и международно признати музиканти, под ръководството на Вили Стоянов и Михаил Йосифов. Освен тях в събитието участваха популярните български изпълнители Поли Генова, Михаела Филева и Кристиян Костов със специално аранжирани изпълнения.
По случай юбилейното издание на анкетата, тазгодишната церемония беше посветена не само на постиженията на спортистите, но и на техните семейства - неразделната част от всеки постигнат успех на наградените. Всеки от спортистите получи своята награда от член на семейството си, предаде Dnes.bg.
Новият кабинет: Георги Пеев, министър на транспорта и съобщенията
Новият кабинет: Ива Петрова, министър на енергетиката
Новият кабинет: Иван Шишков, министър на регионалното развитие и благоустройството
Новият кабинет: Иван Василев, министър на иновациите и дигиталната трансформация
Откриха потенциално ново лечение за прееклампсия при бременност
Какво се случва с гръбначния стълб по време на сън и защо Octaspring ни спасява?
ЕС с нова стъпка за по-бърз достъп на пациентите до иновативни медицински технологии
Хипоталамична аменорея – как стресът и недохранването спират овулацията?
Учени създадоха свръхточни топлинни карти на Марс за търсене на ресурси
Япония създава елитна група за търсене на извънземни
Нарастващият туризъм в Антарктида носи риск от зарази
В Шотландия откриха мистериозен изкуствен остров, по-древен е от Стоунхендж
Арестуваха поредна порция пияни и дрогирани шофьори по пътищата във Варненско
Варна се включва в националното четене „Литература в сегашно време“ на 11 май
Все повече варненци търсят средства за самозащита след нападенията в града
Музеите в Добрич, Варна и Свищов с обща изложба
Какво време ни очаква в петък?
Европейските пазари се устремиха надолу
Предприемач: Златните години на Германия отминаха
Русия е готова с "целите на възмездието" в Киев, ще използва и "Орешник"
Правителството одобри влизането на OMV Petrom в блока "Хан Тервел"