Всички служители в системата на МВР, включително и на високопоставени ръководни постове, ще получат еднакво увеличение на заплатите от следващата година. Това стана ясно на извънредно заседание на Съвета за социално партньорство в МВР.
На срещата беше решено как да бъдат разпределени допълнителните 55 милиона лева, които правителството отпусна за Вътрешното ведомство за 2018 г. Въпреки че вчера беше подписан колективен трудов договор, полицаите не смятат да отменят планираните протести за петъчния ден. Демонстрациите им ще продължат и след празниците от 5 януари.
"Нито ще създаваме проблеми на колегите, които са на смяна, нито ще пречим на решилите на почиват и пътуват. Протестите ни в петък ще бъдат извън зоната на КПП-тата. Защитаваме правата си и не искаме да пречим на останалите хора", подчерта Илия Кузманов от Синдикалната организация на служителите в МВР.
В студиото на "България сутрин", той отбеляза, че разпределянето на 55-те млн. лв. под формата на равно увеличение на заплатите на служителите с около 50 лв., не е договорка с властта, а опит за честно отношение към всички, тъй като:
"Увеличението на някои щеше да бъде в рамките на 1 лев. Една огромна част от разследващите полицаи щяха да получат от 0 до 19 лв. увеличение. Същото важеше и за пожарникарите", посочи гостът пред Bulgaria ON AIR.
Кузманов обясни, че подписването на колективен трудов договор към 2017 г. не е кой знае какво събитие, тъй като това е документ, който допълнително гарантира социално-икономическите права на работещите. Редица документи обхващат същите тези права, тъй че нямаше как да не бъде подписан, добави синдикатът.
Как да носим правилно бялата риза
Задържаха румънец, призовавал към убийства, палежи и екстремистко насилие
Най-кошмарният супергерой? Хлебарка с водолазен костюм
Криза в британския флот: готовността на бойните подводници отново е нулева
Мозъкът има древен „филтър“, който решава кое заслужава вниманието ни
Защо шумът на дъжда ни успокоява?
ВМА въведе уникална за България апаратура за по-прецизна и по-безопасна диагностика
Инхибитори на комплемента – приложение при хемолиза и редки заболявания на имунната система
Най-странният вулкан в света се крие в Антарктида, златото там прави нещо невиждано
Монахиня с шокиращо твърдение: Извънземните са демони под прикритие
Учени предлагат изкуствено затъмняване на Слънцето като мярка срещу супер Ел Ниньо
Уникален пейзаж: Пустиня в Боливия се превръща в гигантско огледало
Русия сваля стандарта на горивото в кризата
Закопчаха петима мъже с дрога във Варна
РЗИ : Възрастните, децата и хронично болните са най-застрашени в жегата
Йотова стана "Доктор хонорис кауза" на церемония в БАН
Радост за пенсионерите: НОИ изплаща актуализираните пенсии на 7 юли
Печалбата и приходите на Nike надминаха очакванията макар продажбите в Китай да спадат
Dow се покачи със 100 пункта, отбелязвайки най-силното си първо полугодие от 5 години
А. Свердлов: Развитието на технологиите ще направи света неузнаваем след пет години
Турция: НАТО се приспособява към обстановката в областта на сигурността