Григор Димитров започва днес участието си във финалния Мастърс в Лондон срещу австриеца Доминик Тийм. Спортните журналисти Крум Савов и Никола Ибришимов са на мнение, че най-добрият ни тенисист има всички шансове за страхотно представяне на турнира на осемте най-силни играчи през годината.
"Самият факт къде се намира Григор Димитров предопределя това да бъде черешката на тортата за сезона за най-изявения ни спортист в световен мащаб. Той си го заслужи и тази крачка ще направи финала на сезона му уникален", коментира Савов в "България сутрин".
"Точки, пари, слава, самочувствие - много неща може да натрупа Димитров. Показа израстване в общото си представяне на корта като физически данни. Моето усещане е, че ще стигне до полуфинал", каза още Савов.
Никола Ибришимов е на мнение, че Григор само може да извлече дивиденти от турнира, но подчерта важността първата ни ракета да потегли с победа днес.
"Преди мача с Надал ще е много важно за Григор да бъде спокоен и с много по-голямо самочувствие. Има шанс да излезе от групата", категоричен бе Ибришимов в студиото на Bulgaria ON AIR.
По думите му опитът на Григор през този сезон ще играе огромна роля в турнира и Димитров ще бъде много "по-релаксиран", защото няма какво да губи.
Според Ибришимов основният фаворит за спечелване на турнира е Роджър Федерер. Крум Савов добави, че е време швейцарецът да бъде победен от Димитров.
Ибришимов заключи, че турнирът е поглед в бъдещето, защото най-добрите тенисисти вече са на години. След 3 години Григор ще бъде в разцвета на силите си, Федерер няма да играе, а Надал, Мъри и Джокович ще бъдат на 33-34 години.
Вижте цялата дискусия във видеото!
ИПБ: Сметната палата потвърди провала на държавата в борбата с войната на пътя
Blackbriar идват в България през септември
Шойгу: Мрежата от военни биологични лаборатории на САЩ се разширява по целия свят
Нападения в района на Плиска, живеещите в района готвят граждански протест
Защо бебетата харесват ярки цветове?
Защо едни лекарства се приемат на гладно, а други след хранене?
Как липсата на сън саботира усилията във фитнеса?
Пътуване със самолет при запушен нос – как да избегнем болка в ушите?
Ръкопис за крал Артур и Светия Граал отива на търг за 2 милиона долара
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
Предупреждават туристите за бури в планините
Черно море започна лагера в Трявна с 23-ма футболисти
Дъжд и гръмотевици над Северозападна България
Продължава издаването на заповеди за събаряне на постройки в местността "Баба Алино"
Цените на петрола продължават да вървят надолу
България е първа в ЕС по ръст на продажбите на хибриди от началото на годината
Великобритания обмисля да задължи социалните мрежи да приоритизират надеждните новини
Южнокорейският индекс Kospi се срина с близо 10%
Micron и Anthropic сключиха споразумение за доставка на AI инфраструктура