България сутрин

Начален часВсеки делник от 9:30 часа
още

Д. Беливанов, кмет на Хасково: Достъпът до две села в областта е блокиран

Това са с. Любеново и с. Родопи, където пътищата до тях са затворени

18.01.2016 • 10:00 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Д. Беливанов, кмет на Хасково: Достъпът до две села в областта е блокиран
Д. Беливанов, кмет на Хасково: Достъпът до две села в областта е блокиран

Достъпът до две села в Хасковско е блокиран. Това съобщи кметът на града Добри Беливанов в Сутрешния блок на Bulgaria ON AIR. По думите му това са с. Любеново и с. Родопи, където пътищата до тях са затворени.

Пътят за с. Динево е отворен, а водата вече се е оттеглила, добави Беливанов.

"Няма водоснабдяване за Брягово и Александрово, тъй като са наводнени помпените станции. На 18 януари ВиК започва да ги отводнява и ще бъде отстранена аварията." - коментира Беливанов.

Няма бедстващи хора в града, съпбщи кметът на Хасково. По думите му на 17 януари е имало 3 евакуирани семейства, чиито къщи са били наводнени.

Беливанов съобщи, че на 18 януари ще изпрати група експерти, за да огледат местата, къде може да се вземат допълнителни мерки.


България сутрин виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички