България сутрин

Начален часВсеки делник от 9:30 часа
още

Мюзикълът "Mamma Mia!" се завръща в Софийската опера от 20 до 28 юни

Боян Арсов и Росен Ненчев загатнаха как ще поднесат персонажите си на зрителите този път

02.06.2026 • 12:00 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Мюзикълът
Мюзикълът "Mamma Mia!" се завръща в Софийската опера от 20 до 28 юни

Мюзикълът "Mamma Mia!" отново е в Софийската опера и балет от 20 до 28 юни. 

"Премиерата беше през вече далечната 2018 г. Осем години спектакълът е на сцена. Изиграли сме над 130 спектакъла и публиката много го обича", сподели актьорът Боян Арсов в "България сутрин".

Според актьора Росен Ненчев мюзикълът е социален феномен в България - 8 години винаги разпродадени спектакли.

"Аз съм в образа на Сам Кармайкъл, за който е гледал филма - Пиърс Броснан, архитект, който се връща да търси голямата си любов в живота 20 години по-късно и важното е, че я намира", сподели той за Bulgaria ON AIR.

Един от главните елементи е музиката на АББА и енергията от целия актьорски състав, според Арсов.

"Аз съм в ролята на Пепър - един щур младеж. Той е един от приятелите на Скай, който помага с цялата подготовка за сватбата и има авантюра с една от поканените", разказа актьорът.

"Всеки един артист винаги трябва да представя по различен начин образа си, защото иначе става скучно и машинално. Затова винаги търся нови нюанси в изпълнението си", добави Ненчев.


  • Последни
  • Четени
България сутрин виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички