Съприкосновението между президента и премиера е меко казано нежелателно. В този спор обаче имаше една по-агресивна страна - тази на държавния глава. Когато се правят подобни изказвания, трябва да са добре аргументирани.
Така заместник-министърът на външните работи Георг Георгиев коментира в "Денят ON AIR" напрежението между президента Румен Радев и премиера Бойко Борисов. То бе предизвикано от изказване на министър-председателя, че в екипа на държавния глава има "сив кардинал", като допълни, че става дума за съветника Иво Христов. Радев пък от своя страна остро атакува премиера и го обвини, че поддържа връзка с депутата от ДПС Делян Пеевски.
Според политика обвиненията на държавния глава срещу Борисов звучат несериозно и несъстоятелно, а по едно време езикът е бил доста агресивен.
"Преди няколко седмици Радев стигна много далеч в коментарите си и към Народното събрание. Не трябва да се стига до напрежение между толкова висши държавни институции. Президентът все пак трябва да е обединител на нацията", уточни Георгиев.
По думите на зам.-министъра на външните работи, България работи много активно за присъединяването на Западните Балкани, защото тази стъпка ще доведе до по-голяма сигурност в региона.
"За присъединяването на Сърбия и Черна гора се чу годината 2025 г. Определено всички страни на ЕС са обединени около мнението, че присъединяването на Западните Балкани към ЕС ще е полезно за цялата общност", подчерта политикът пред Bulgaria ON AIR.
Той категорично заяви, че е твърдо против провеждането на Луковмарш и е хубаво, че държавата е показала пред света и Европа, че този акт е нежелан в столицата ни.
Идеи за релакс за заети жени
Как храната може да подпомогне метаболизма след 40 години
Локализираха двата пожара в Хасковско
Хакан Фидан: Турция предложи мораториум върху бойните действия в Украйна (ВИДЕО)
Топлинен удар и дехидратация при кърмачета: какво трябва да знаят родителите
Кървене след секс – трябва ли да се притесняваме?
Почти половината бебета по света са изключително кърмени през първите шест месеца
Как се променят костите с напредване на възрастта?
Пентагонът разсекрети нова порция документи за НЛО
Кинжалът на Тутанкамон е изкован от метеорит
Сондата „Луси“ на НАСА успешно тества камерите си преди срещата с троянските астероиди
Космическият влекач LINK се стабилизира и се готви за среща с телескопа Swift
Украйна: Не сме насочвали умишлено дрон към България
Седмичен хороскоп 10 август - 16 август 2026
Полицията във Варна излезе с призив и съвети към плажуващите
Черно море представи дублиращия си отбор за есента
МВнР привика посланичката на Украйна у нас
Иран намекна за сделка за Ормуз, но само ако условията му бъдат изпълнени
Квантовата заплаха затяга примката около врата на криптовалутите
Кадър на деня за 8 август
Дронът, паднал на българска територия, най-вероятно е дрон-примамка „Майя“