Денят ON AIR

Начален часВсеки делник от 19:15 часа
още

Филип Попов: Парламентът се е превърнал в гумен печат на изпълнителната власт

Усещам предсрочни парламентарни избори след президентските, каза депутатът от БСП пред Bulgaria ON AIR

18.10.2016 • 20:24 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Филип Попов: Парламентът се е превърнал в гумен печат на изпълнителната власт
Филип Попов: Парламентът се е превърнал в гумен печат на изпълнителната власт

Парламентът се е превърнал в гумен печат на изпълнителната власт. На практика ние сме една премиерска република, а не в парламентарна. Това коментира депутатът от БСП Филип Попов в предаването "Денят ON AIR". Според него за да се "замажат" всички други проблеми, се акцентира върху Изборния кодекс, квадратчето "Не подкрепям никого", задължителното гласуване и секциите в чужбина.

Във връзка с това, че министърът на енергетиката Теменужка Петкова извади от ръководствата на енергийни дружества трима бивши министри от правителства на БСП - Румен Овчаров, Петър Димитров и Асен Гагаузов, Попов обясни, че това се е случило след засилване на опозиционността на социалистите в парламента.

"Никога не сме имали договорки с управляващото мнозинство", подчерта той пред Bulgaria ON AIR.

По отношение на съмненията за това чия кандидатура е тази на ген. Румен Радев, Попов е категоричен, че тя е издигната от инициативен комитет с председател Стефан Данаилов и подкрепена от БСП.

На въпрос дали БСП ги е страх от Ивайло Калфин, който също може да вземе гласове от лявото пространство, Попов отговори, че категорично не ги е страх.

В студиото на Кузман Илиев депутатът от БСП сподели, че усеща предсрочни парламентарни непосредствено след президентските.

Вижте във видеото целия разговор:

 


  • Последни
  • Четени
Денят ON AIR виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички