От Съдийската колегия взимат 10-12 хил. лв. заплата, някои повече, но е трудно да ходят един път в седмицата на Съдийска колегия. Това не е от мързел, а защото не приемат някой отвън да им казва, че трябва да спазват закона. Призовавам ВСС да отидат на работа. Главният прокурор трябва да е стожер на законността, а той е в пълно нарушение на закона. Никой не твърди, че със смяната на Сарафов приключва реформата в съдебната система. Всяка смяна създава несигурност в системата. Един следващ парламент да избере нов Висш съдебен съвет.
Това призова депутатът от "Продължаваме промяната-Демократична България" Божидар Божанов в "Денят ON AIR".
Случаят със смяната на областни управители
По думите му е е голям плюс на Андрей Гюров, че никой не може да му казва кои областни управители да сложи.
"Познавам само двама или трима от областните управители, не знам колко са близки до ПП-ДБ. Не разбирам този вой на ГЕРБ как така правителството сменя областни управители, при положение, че всяко правителство ги сменя. Когато беше Главчев, който е от ГЕРБ, той смени областните управители. Остави тези на ГЕРБ и махна нашите. Няма причина премиерът да няма свое мнение - той има и се вижда", допълни той за Bulgaria ON AIR.
Възможно е да се крие информация за Петрохан
"Изслушването на вътрешния министър беше за влияние върху случая "Петрохан". Уволненият главен секретар изложи МВР днес. Разбирам защо не дойде на нито едно изслушване. Възможно е да се прикрива информация по "Петрохан" и затова сме изискали с решение да задължим всички служби да представят цялата документация от 2022 г. досега. Днес министърът на вътрешните работи каза, че е беседа с едно от лицата, които са замесени в случая, от която няма протокол", изтъкна Божанов.
Според него това е ясен знак, че МВР не си е свършило работата.
"От ДАНС и МВР твърдят, че нямало агенти на ДАНС, но никой не казва това. Има доброволни сътрудници. Ние не питаме поименно, а питаме дали е имало. Искаме всичко да бъде показано и разсекретено - имало ли е СРС-та и знае ли се какво се е случвало. И това ни се отказва. Скриват го от нас и блокират проекта на решение. Ако имахме наши хора там, щяхме ли да искаме това нещо да бъде разкрито", попита той.
Проф. Любомир Стойков представя четвърто издание на “Световни модни икони”
Медведев: Русия ще се откаже от правилата за водене на война
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Йотова със силни думи за Каблешков
Откриха тялото на възрастен мъж в язовир
18-годишен загина в катастрофа
Стартират масирани проверки за цените по Черноморието
Спартак (Вн) смени Спартак (Пл) с Ботев (Пд) в контролите
Пеканов: Трудно е да се постигне 3% дефицит, без да задушим икономиката
"София комерс - Заложни къщи" ще започне да изплаща дивидента от 27 юли на два транша
Цените на горивата в България вървят надолу
Петродоларите никъде няма да ходят