Гласувах за развитието на София като модерна и европейска столица, каквато всички българи искаме и имаме правото да е. Това каза президентът Румен Радев, който упражни правото си на глас в гимназията по транспорт "Макгахан".
Президентът заяви, че се е запознал с доклада на ДАНС, след който машинното гласуване беше отменено, а премиерът Николай Денков определи като манипулативен.
"Най-важното днес е да се гласува масово и да има увереност, че всеки българин ще получи коректно зачитане на своя глас. Дали има нещо притеснително в доклада на службата, ще определят съответните органи", подчерта Радев.
Според него има нужда от спешно възстановяване на доверието в изборния процес: "Очаквам компетентните органи да извършат своето разследване и да оповестят кои са играчите и мотивите за този акт."
Запитан дали би оповестил доклада на ДАНС, президентът заяви, че службата е пряко подчинена на Министерския съвет и лично на министър-председателя.
"Уважавам решението на ЦИК като независим орган, дали е правилно, ще реши съдът", заяви държавният глава, цитиран от БГНЕС.
Дали има нужда от нови промени в Изборния кодекс, президентът припомни, че всеки парламент се ангажира с промяна на Изборния кодекс и добави за наложеното от негова страна вето през декември върху последните промени в закона.
"Явно трябва да има промяна. Но възстановяването на доверието, е усилие от редица институции. Тези, които искат да ми орязват правомощията, днес ми измислят нови такива", коментира още Румен Радев.
Лайънъл Ричи отлага концерти заради заболяване
Жена падна в необезопасена шахта и загина
Тръмп пусна нов US паспорт със собствена снимка
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Варна: Публично обсъждане по проекта на Годишния план за социалните услуги през 2027 г. ще се проведе на 3 юли
Демерджиев пусна кадри от спецакцията във варненския район "Приморски"
Венецуела беше разтърсена от вторичен трус с магнитуд 4,7
Тихомир Безлов за "Баба Алино": Законите са направени да печели този, който не ги спазва
“SPRECTRUM” на Гроника Кавафян в Градската художествена галерия на Варна
Nasdaq задълбочава спада си, след като OpenAI реши да отложи излизането на борсата
Половината от енергията в Китай ще бъде зелена до 2030 г.
Стоил Цицелков: Разочарованието тласна Перу надясно, но не с идеологически завой
Рекордните горещини топят напредъка на френските националисти