Гвардейци, журналисти, скандирания от протестиращи и бездомно куче посрещнаха политиците, избрали да влязат през парадния вход на Нaродното събрание.
Бездомно куче, застанало неподвижно като гвардеец, посрещаше политиците на централния вход на Народното събрание рано сутринта. Животното привлече интереса на журналистите, полицаите и дори това на служебния премиер Гълъб Донев.
Докато то стоеше безмълвно, депутатите бяха посрещнати доста по-шумно от два протеста - "за" и "против" Русия.
"Без Митрофанова в парламента, връчване на подписката за импийчмънт на Радев и военна помощ за Украйна", скандираше Георги Георгиев от "БОЕЦ".
"Ние не искаме да си убиваме децата, ние се борим за свободата. Кой ще застане срещу Русия?", попита Жечка Станева, която също бе сред протестиращите.
Руското знаме, покриващо паметника на Цар Освободител, не се хареса от гражданско движение "БОЕЦ". Не след дълго знамето беше свалено. Освен между двата лагера протестиращи, до напрежение се стигна и с полицията. Те се оплакаха от натиск от страна на органите на реда.
"Гражданите биват възпрепятствани и не ги пускат. Конкретният случай е този, в който полицай умишлено се хвърли на земята, симулирайки, че е бутнат от Наско. Той беше тук, излезе за момент и се върна. В същото време отсреща се случва престъпление пред очите на полицаите - беше разпънато знамето на една терористична държава, и никой не реагира. Ние ги сезирахме и благодарение на нашата реакция и действия това беше свалено", разказа Георгиев.
След като свърши работата по посрещането на политиците, кучето звезда се отдаде на заслужена почивка, а възгласите на протестиращите продължиха.
Вижте повече в репортажа на Даяна Георгиева и оператора Нешо Миладинов.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Гюров с коментар за бюджета: Гражданите очакваха нещо съвсем различно
СОС реши: Парк "Заимов" запазва името си
DEVIN е любимата марка на българите за поредна година
Колко часа сън са нужни при децата, според възрастта?
10 заболявания, които могат да повлияят на сексуалния живот
Вкусните и евтини храни, които всички имаме вкъщи – знаем ли с какво са полезни?
Рефлексотерапия – има ли реален ефект?
Астероид ще прелети край Земята този уикенд
Кометата 3I/АTLAS може да е сред най-древните обекти, преминавали през Слънчевата система
Марсоходът на НАСА откри вещество, което е в основата на живота на Земята
Откриха изгубен фрагмент от труд на Архимед: Може да възстанови древно знание
Радев за Украйна: Тази война на изтощение, разрушение и опустошение трябва да приключи
Митничари от Варна спипаха контрабандни обекла, хавлии, завивки и над 4500 м плат от Турция
ГЕРБ: Радев ще се извини ли за Бюджет 2026?
Благомир Коцев иска съдействие от районните кметства по казуса “Баба Алино”
Варна посреща Националната младежка конференция за бъдещето на младежкия сектор в България
Готов ли е Европейският съюз да приеме обратно Великобритания?
Туризъм 2026 - загубени пазари, зависимост от местни туристи, празни хотели
Сделките се забавят, но не и цените: Жилищата у нас продължават да поскъпват двуцифрено
Тихомир Каунджиев: „Шелли“ и „Софарма“ ще влязат първи в индексите на MSCI
преди 3 години