Сигнал: Член на СИК в Добрич гласувал вместо избирателите

Заради проблем с машината се налагало монитора да бъде натискан по-силно

11.07.2021 • 16:59 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Сигнал: Член на СИК в Добрич гласувал вместо избирателите
Сигнал: Член на СИК в Добрич гласувал вместо избирателите

Член на избирателна комисия в Добрич гласувал вместо избирателите, защото машината не работела нормално. Сигнал за това е подаден до Районната избирателна комисия в Добрич, полицията и прокуратурата.

Машината не реагирала на избора за съответната партия, техник не успял да отстрани проблема. .

С ръкавица и по-силно натискане член на секционната комисия успявал да гласува вместо избирателите, информира БНР.

"В крайна сметка тази жена от секционната избирателна комисия отбеляза номера на партията, както и преференциалния ми вот. Единственото, което аз успях да направя, беше да си взема разпечатката, да я сгъна и да я сложа в урната. Попитах дали знае, че по този начин ни нарушава правата и тя отговори, че е наясно, но се налага предвид ситуацията". Това обясни кореспондентът на БНР в Добрич.

Снимка: Димитър Кьосемарлиев/ Bulgaria ON AIR

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички