Ако сте избиратели, поставени под задължителна карантина или задължителна изолация съгласно Закона за здравето, ще можете да гласувате на изборите за народни представители на 4 април с подвижна избирателна кутия. Гласуването е в дома Ви по постоянен адрес. Ако вече сте заявили да гласувате по настоящ адрес и междувременно сте поставени под карантина или изолация, тогава можете да гласувате с подвижна избирателна кутия по настоящия Ви адрес. Гласувате с хартиена бюлетина.
Какво да направите?
Необходимо е да подадете заявление в общинската администрация в периода от 24 до 31 март, включително.
Заявлението по образец може да подадете по следните начини:
- саморъчно подписано от Вас, по пощата или по факс;
- чрез пълномощник, упълномощен с пълномощно в свободен текст, на място, по пощата или по факс;
- чрез електронната поща на съответната общинска администрация, без да се изисква квалифициран електронен подпис;
- чрез електронната платформа на общинската администрация, ако има такава, без да се изисква квалифициран електронен подпис.
Към заявлението за гласуване не се прилагат документи, освен пълномощни.
Съответната общинска/районна администрация извършва проверка, дали фигурирате в списъците на РЗИ или Националната информационна система. Ако това е така, Ви уведомява за включването Ви в избирателния списък за гласуване чрез подвижна избирателна кутия по телефон или чрез електронната поща, посочени в заявлението Ви.
В изборния ден подвижната избирателна комисия ще Ви посети, за да упражните избирателните си права. Членовете на комисията ще бъдат оборудвани със защитен костюм, ръкавици, защитен шлем и защитна маска.
Моля, спазвайте противоепидемичните мерки, носете маска, спазвайте дистанция!
За повече информация посетете сайта на Централната избирателна комисия – www.cik.bg
Бъдете активни, гласувайте!
Рецептата Dnes: Сръбска разядка
В Истанбул превръщат автомобилите си в спални, за да избегнат задръстванията
Земетресение от 4,2 в район в Гърция, където почиват много българи
Масирани проверки за цените по Черноморието –по плажовете, ресторантите и хотелите
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Илин Димитров: Летният туристически сезон се забави
Очакват се температурни рекорди в цяла Европа
Два инцидента с туристи са станали в Банско
Подготвят служителите в УМБАЛ "Св. Марина" във Варна за кризисни ситуации
Днес и утре - атрактивно състезание по джет ски край Варна
Здравното министерство подготвя нови правила за хосписите и палиативните грижи
Дефлацията на рисковата премия при петрола определя търговията на световните стокови борси
Сливането на SpaceX и Tesla ще направи Илон Мъск император
Израел и "Хизбула" са се съгласили с поредно споразумение за прекратяване на огъня