Българските превозвачи готвят протест за 10 януари в Брюксел срещу промените в пакета "Макрон". Toва стана ясно след срещата им с министъра на транспорта Росен Желязков.
Тогава в Европейския парламент ще заседава Комисията по транспорта и превозвачите ще искат да се блокира най-спорният според тях текст - шофьорите задължително да се връщат в държавата, където е регистрирана фирмата, най-малко веднъж на четири седмици.
Според тях тази мярка означава зачеркване на 17% от брутния национален продукт на България, какъвто приход носи на страната международния превоз. Също и фалити за бранша.
Преди седмица след почти 14 часа заседаване, Съветът на ЕС прие спорните текстове, тогава против гласуваха България и другите страни от Източна Европа.
Трагичен край: Фентанилът отне живота на млада майка, намерена неадекватна във Враца
Тейлър Суифт посвети специална песен на Травис Келси, ще я пее на сватбата
Роботи с ИИ ще съветват министъра на иновациите Иван Василев
Шофьор с 2,24 промила бе спипан при акция в Перник
Какво ни казват феталните движения?
От 15 хронични състояния ни отървава здравословният стил
Дисекиращ остеохондрит при млади мъже – кога болката в коляното след спорт е тревожна?
Защо бебетата харесват ярки цветове?
SpaceX подготвя мистериозна мисия с нова капсула за завръщане на Земята
Новият лунен и марсиански роувър на НАСА измина 26 км почти напълно самостоятелно
Ръкопис за крал Артур и Светия Граал отива на търг за 2 милиона долара
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Съдът призна за виновни бивш шеф на „Градски транспорт-Варна" и шеф на надзорна фирма за опит за измама
Йордан Цонев се оттегля от политиката
3-годишно дете почина след задавяне в Пловдив
Оставиха в ареста двама от бандата на Калашниците
Какво ще бъде времето в сряда?
Моника Илиева: Трябва да минат поне 10 години за пълното навлизане на автономния транспорт
Секторът на услугите във Великобритания се свива с най-бързия темп от януари 2023 г.
Пълните хибриди: Най-големите им предимства са в града
Алън Грийнспан - символ на „великата умереност“ и независимия Фед