Решено и задължително: Автобусите - с колани и видеорегистратори

3000 лева е глобата за неспазване на правилата

14.09.2018 • 15:37 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Решено и задължително: Автобусите - с колани и видеорегистратори
Решено и задължително: Автобусите - с колани и видеорегистратори

Автобусите вече задължително ще бъдат оборудвани с обезопасителни колани и видеорегистратор. Това решиха депутатите. 

Срокът за оборудване на автобусите, които нямат фабрично поставени колани, ще е 9 месеца. Те са общо 1000 на брой в страната. 

Глобата за неспазване на срока и правилата е 3000 лева, а още 1500 лева е санкцията за превозвач, който не съхранява записите от видеорегистраторите. 

Глоби ще плащат и пътниците без колан – 50 лева за нарушение.


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички