В София пристигна първата мотриса за линия 3 на столичното метро. Поръчката е за общо 20 влакчета, които да обслужват най-новата линия от софийската подземна железница.
Цената на едно влакче е приблизително 5 млн. лева. За разлика от досегашните, новите мотриси няма да могат да се движат по вече съществуващите трасета.
Любопитен факт е, че те са с автономно движение, съответно влакчето може да се движи и без машинист в кабината.
Очаква се първият етап от третата линия на метрото да бъде готов до края на 2019 година.
Снимка: Олег Попов (Bulgaria ON AIR)
Земетресение с магнитуд 4,9 е регистрирано в Егейско море
Горещите вълни прекъсват тока в Европа: Кои държави са най-застрашени?
Кремъл: Само ядрените оръжия в момента ни защитават от световна война
Какво да ядем при подуване на корема?
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Какво ще бъде времето в четвъртък?
Приключи монтажът на новото енергоспестяващо улично осветление в "Чайка"
Иван Шишков в парламента: Във Варна се вихри беззаконие вместо туризъм
Грешките при отпускане на лекарства по НЗОК намаляха с над 98%
Задържаха 27-годишен във Варна заради грабеж
ЕК предлага "Европол" да има представителства и служители във всички страни от ЕС
Samsung планира обратно изкупуване на акции за 59 млрд. долара
Доставчикът на индекси MSCI преквалифицира България като Frontier Market
Бизнес перспективите в Германия се подобряват леко, несигурността намалява