В София пристигна първата мотриса за линия 3 на столичното метро. Поръчката е за общо 20 влакчета, които да обслужват най-новата линия от софийската подземна железница.
Цената на едно влакче е приблизително 5 млн. лева. За разлика от досегашните, новите мотриси няма да могат да се движат по вече съществуващите трасета.
Любопитен факт е, че те са с автономно движение, съответно влакчето може да се движи и без машинист в кабината.
Очаква се първият етап от третата линия на метрото да бъде готов до края на 2019 година.
Снимка: Олег Попов (Bulgaria ON AIR)
Две деца и възрастен загинаха на АМ "Тракия", ТИР се вряза в тях
Бруклин Бекъм яко се изгаври с Дейвид и Виктория (ВИДЕО)
Терзийски, ПП: Политическият чадър в "Баба Алино" е на ГЕРБ
GEN Z активизъм: Защо гласът на младите в България остава нечут?
6 ползи от хапването на череши
Как безопасно да постигнем равномерен тен през лятото?
Какво да ядем при подуване на корема?
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво ни очаква до 2035 г. според предсказанията на Никола Тесла
Титан и Плутон споделят една и съща мистериозна спектрална характеристика
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Огромна трагедия! Две деца и възрастен мъж загинаха в катастрофа
Таксиджии от Варна призовават клиентите да избират по-удобни места за качване
Излязъл преди десетина дни от затвора е задържан заради трите трупа в Угърчин
Съдът не уважи жалбата срещу временното отстраняване на началника на Службата по кадастър във Варна
От 1 юли социалната пенсия за старост ще е 183,81 евро
Защо Apple не може да спечели войната при чиповете въпреки дълбоките си джобове
Московската нефторафинерия едва ли ще заработи до края на годината след украинските удари
С електрическия кросоувър GWM Ora 5 България пак ще е сред автомобилните производители
Депутатите приеха на първо четене промени в дейността на инвестиционните фондове