В София пристигна първата мотриса за линия 3 на столичното метро. Поръчката е за общо 20 влакчета, които да обслужват най-новата линия от софийската подземна железница.
Цената на едно влакче е приблизително 5 млн. лева. За разлика от досегашните, новите мотриси няма да могат да се движат по вече съществуващите трасета.
Любопитен факт е, че те са с автономно движение, съответно влакчето може да се движи и без машинист в кабината.
Очаква се първият етап от третата линия на метрото да бъде готов до края на 2019 година.
Снимка: Олег Попов (Bulgaria ON AIR)
Левски подписа с испанския защитник Алекс Сентейес
Гюров с истории от властта: ЦИК през цялото време саботираха изборите
КНСБ: Ще има реакция, ако държавните служители ще плащат осигуровки
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Хороскоп за 25 юни 2026
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Румен Радев: Дефицитът ще бъде доста над 3%
Варненски райони остават без вода днес
Има задържан във връзка с трите трупа в Угърчин
Nike привлече кадър на Pfizer за главен финансов директор
Alphabet увеличава тежестта на технологичните гиганти с влизането си в Dow
БФБ е дерегистрирала акциите на "Арома"
Южнокорейският индекс Kospi се възстанови с над 3% след разпродажбите