В София пристигна първата мотриса за линия 3 на столичното метро. Поръчката е за общо 20 влакчета, които да обслужват най-новата линия от софийската подземна железница.
Цената на едно влакче е приблизително 5 млн. лева. За разлика от досегашните, новите мотриси няма да могат да се движат по вече съществуващите трасета.
Любопитен факт е, че те са с автономно движение, съответно влакчето може да се движи и без машинист в кабината.
Очаква се първият етап от третата линия на метрото да бъде готов до края на 2019 година.
Снимка: Олег Попов (Bulgaria ON AIR)
Ескалация в Егейско море: Гърция отчете нарушения от турски самолети
Ким Чен Ун обяви мащабно превъоръжаване: Северна Корея ще строи по два бойни кораба годишно
Шампионът по гимнастика Еди Пенев разкрива, че е гей
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
Условията, в които живеем, могат да влияят на скоростта, с която остаряваме
Хората, които харесват лук, по-рядко развиват диабет и високо кръвно
ЗИКДБ ще обжалва решението на КЗК в защита на проекта за Националната детска болница
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Космическият телескоп „Нанси Грейс Роман“ на НАСА вече е във Флорида
Без ток във Варна на 24 юни 2026
Мачовете и спортът по ТВ днес (24 юни)
Виц на деня - 24 юни
Извънредно! Откриха три трупа в общежитие в Угърчин
Времето във Варна на 24 юни 2026
Петролът поевтинява още, все повече танкери преминават през Ормузкия проток*
Икономиката на дълголетието вече променя бизнеса: УниКредит открои четирите технологии на бъдещето
Киев натиска за преговори, Кремъл признава, че няма резерви за кризата с горивата
Икономист: Великобритания повтори грешките на ЕС след Brexit