В София пристигна първата мотриса за линия 3 на столичното метро. Поръчката е за общо 20 влакчета, които да обслужват най-новата линия от софийската подземна железница.
Цената на едно влакче е приблизително 5 млн. лева. За разлика от досегашните, новите мотриси няма да могат да се движат по вече съществуващите трасета.
Любопитен факт е, че те са с автономно движение, съответно влакчето може да се движи и без машинист в кабината.
Очаква се първият етап от третата линия на метрото да бъде готов до края на 2019 година.
Снимка: Олег Попов (Bulgaria ON AIR)
"Възраждане":С парите от Фонда за пътна безопасност са купувани климатици
Първа версия за тройната смърт в Угърчин: Гей ревност стои зад убийството?
Славов пита: Как Невзоров е експулсиран и после е светкавично върнат в България?
Двама души починаха заради горещините в Испания
Какво са автоимунните заболявания?
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
Условията, в които живеем, могат да влияят на скоростта, с която остаряваме
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Космическият телескоп „Нанси Грейс Роман“ на НАСА вече е във Флорида
Шишков за Баба Алино: Държавата не може да си позволи да събори в такъв мащаб незаконно строителство
Делян Добрев вече не е депутат
150 състезатели участваха в Международния турнир по плуване за ветерани във Варна
14 екипажа взеха участие в регата „Fair Play Cup 2026“ във Варна
Синоптиците издадоха жълт код за силни дъждове, бури с гръмотевици и градушки
ЕС преодоля бюджетен спор, без да разтревожи пазарите или рейтинговите агенции
ЕС готви банкова реформа до 2027 г. с цел да отключи милиарди за инвестиции
Семейство Тръмп се стреми да разшири имотната си империя в Европа
Иран и Оман започват преговори за управлението на Ормузкия проток