Лъвчетата Терез и Масуд заминаха към спасителния центъра на международната организация "Четири лапи" в Холандия. Това се случва, след като бяха изведени от зоопарка в Разград, където нямаха подходящи условия за живот.
Първоначално двете лъвчета не искаха да влязат в клетката за транспортиране, но след като с тях влезе жената, която близо половин година се грижеше за тях в столичния зоопарк, Терез и Масуд се успокоиха и пристъпиха във временния си дом.
Те ще пътуват 30 часа до Холандия, а там ще получат грижи от зооексперти в спасителен център, докато станат самостоятелни.
След това ще бъдат прехвърлени в убежището за лъвове в Южна Африка, където ще бъдат лекувани.
Вижте повече в репортажа на Иван Иванов!
Снимка: Олег Попов (Bulgaria ON AIR)
Тригодишно дете почина в Пловдив, задавило се е
5 често задавани въпроса към кардиолога
Може ли да се прави лазерна епилация през лятото?
Кои са признаците за недостиг на витамин Д?
Защо все повече мъже започват да губят косата си преди 35-годишна възраст?
Защо все още не сме открили извънземни? Три възможни обяснения
Мъск възражда идеята за антиматерията: Възможно ли е с този двигател да стигнем до звездите?
Какво да наблюдаваме в небето през юли: Еленова луна, Делта Аквариди, редки планетарни съединения
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Oще 5 вериги се присъединяват към националната инициатива „Кошница с грижа“
Турист "бере душа" след падане от триметров зид във Велики Преслав
Тъжна вест! Почина известен български политик
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни
Националното състезание „Млад спасител“ се проведе във Варна
Ипотечен кредит от Fibank за българи с доход от чужбина
Властта се ангажира с мащабни промени за Природен парк „Витоша“
Новите Maserati GranTurismo, GranCabrio и Grecale
Английската централна банка облекчава правилата за стейбълкойните