Липсата на регулация в съдържанието, публикувано в мрежата, създава редица проблеми на компаниите. Те се опасяват, че с приемането на директивата за аудио-визуални и медийни услуги в настоящия ѝ вид ще доведе до цензура.
От години европейският парламент се опитва да уреди отношенията между автор, посредник и потребител в мрежата. Ябълката на раздора са приходите, генерирани от реклама от големите търсачки в световен мащаб.
Почти десет години продължава спорът в Европа около свободата на излъчване и публикуване в интернет, и дали филтрацията ще ощети потребителите.
Неясен остава отговорът на въпроса за печалбата на всеки автор, чийто продукт излиза като резултат от търсене в Google, Yahoo или Bing.
Ако се стигне до приемането Директива No. 13, то доставчиците на материали в мрежата трябва задължително да предоставят своето име, адрес, данни за себе си и надзорните органи над тях.
Йордан Малджански: Храната е инвестиция в бъдещето на нацията
САЩ не могат да наложат волята си на Иран
България е била сред водещите държави по монетосечене
Катя Ивкова пое здравното министерство
Антония Ташева: С диагнозата лупус дойде облекчението и доказателството, че не съм „симулантка“
Системен лупус - кои органи може да засегне?
Проф. Иван Дечев: Честото нощно уриниране може да се дължи на доброкачествена простатна хиперплазия, но и на други причини
Най-големият кратер на Луната може да крие тайни
Топ 10 космически факта, които звучат като научна фантастика
Пентагонът разсекрети част от архивите си за НЛО
Светът е изправен пред рекордно супер Ел Ниньо: Какви са заплахите?
Как да изберете правилните гуми, за да намалите разхода на гориво
Колата помни всичко за собственика си
Прожектират филм за годишнината на ПГИТ „Д-р Иван Богоров“ – Варна
Илин Димитров започна проверка в Министерството на туризма
Още два медала за България от Световната купа по спортна гимнастика във Варна
Alphabet е напът да стане най-голямата компания в света благодарение на изкуствения интелект
Как ликвидността движи пазарите
Голям център за данни на Microsoft в Африка се бави заради искане за гарантирани плащания
Трима души загинаха при руски удари в Югоизточна Украйна въпреки примирието