Директорът на "Евровизия": България ни впечатли с бързата си реакция

"Няма друг подобен случай в историята на конкурса", каза Мартин Грийн

09.06.2026 • 17:46 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Директорът на
Директорът на "Евровизия": България ни впечатли с бързата си реакция

Значителен напредък в подготовката на България за домакинството на музикалния конкурс бе отчетен на среща между заместник министър-председателя Иво Христов, директора на "Евровизия" Мартин Грийн и генералния директор на Българската национална телевизия Милена Милотинова.

Мартин Грийн подчерта, че бързината и ефективността, с които българското правителство и държавните институции са организирали необходимите дейности, са направили силно впечатление.

"България впечатли всички ни с изключително бързата си реакция и професионалния подход към подготовката. Няма друг подобен случай в историята на конкурса. Това ни дава сериозни основания да очакваме успешно домакинство и едно наистина незабравимо културно събитие", заяви Грийн.

Вицепремиерът Иво Христов изрази признателност към певицата Дара, чиято победа даде възможност на България да бъде домакин на "Евровизия" догодина.

"Това е изключителна възможност да представим пред света богатата си култура, творческия си потенциал и да реализираме дългосрочни ползи за страната", заяви Христов.

Вицепремиерът подчерта, че домакинството на "Евровизия" предоставя уникална възможност страната ни да популяризира своето културно наследство пред международна аудитория и да генерира значителни икономически и имиджови ползи.

Разговорът се проведе в рамките на активната подготовка за домакинството, като бяха обсъдени и следващите стъпки по организацията на събитието.

Снимка: Reuters


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички