Румен Радев ще е следващият премиер на страната. Това потвърди днес пред журналисти депутатът от "Прогресивна България" Антон Кутев.
До дни се очаква да знаем кои ще са имената в редовното правителство на страната.
Първи стъпки на новото правителство
От ''Прогресивна България'' потвърдиха, че Румен Радев ще заеме поста на министър-председател на България, а след като съставът на редовната власт бъде гласуван, ще започне и работата по основните приоритети.
"Радев е човекът, който спечели изборите и който ще бъде министър-председател. През тази седмица ще направим правителството, веднага след това се заемаме с бюджета и със законите по съдебната реформа", уточни Кутев.
Позицията на опозицията
Дали от опозицията, в лицето на ''Продължаваме промяната'', ще работят съвместно с новото мнозинство - е рано да се каже.
"Не знам какви са политиките на ПБ. Докато не видим програмата на правителството, бюджета, който залага истинските политики на една нова партия, нищо не можем да кажем. Това, което е важно, е държавата да започне да работи нормално. Чака ни бюджет, чака ни правосъдна реформа, ясно сме казали, че ще участваме в рамките на нашата опозиционна ситуация", подчерта Николай Денков от ПП.
Искания за икономически мерки
Заради нарастващото поскъпване, от "Демократична България" призоваха бъдещите управляващи да излязат с нов пакет от мерки в помощ на хората.
"На първо място трябва да се вземат спешни мерки, свързани с цените, с инфлацията, с ефекта от войната в Иран. Това са непосредствените очаквания от българските граждани и това трябва да бъде направено максимално бързо, аргументирано и с разумни мерки. И ние ще предложим такива, икономическите мерки вече се събират", съобщи Божидар Божанов.
В състава на новия кабинет по всяка вероятност няма да видим познати лица от служебната власт, коментираха от "Прогресивна България".
Вижте повече в репортажа на Екатерина Кацарска.
Снимка: БГНЕС
САЩ искали военните им самолети да останат до 30 юли, отказали сме
Божков си поиска парите от "Левски" - 5 072 337,63€ в срок от 14 дни
Коцев подписа първата заповед от 12 за незаконните обекти в "Баба Алино"
Здравният министър: Меджидиев е добър избор за Здравната каса
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Над 27 000 евро от благотворително бягане бяха събрани за обновяването на Първо УНГ отделение на ИСУЛ
Алергия към слънцето – как се появява и как да се справим с нея?
Хапваме пъпеш за здрави кости и сияйна кожа
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
НАСА разширява партньорството си с частния сектор за сателитни данни
Европейските космически оператори се споразумяха за нови правила за безопасност в орбита
В марсиански метеорит откриха камък, какъвто не се среща на Червената планета
Коцев преведе парите на Окръжна и АГ болница
Португалец акостира на "Коритото"
Кметът на Варна парафира първите 12 заповеди за събаряне в "незаконния град"
Условна присъда за варненка, помагала на "ало" измамници
За 10 дни: МВР прекрати 41 гонки и дрифтове
Santander застана начело по пазарна капитализация в Испания, измествайки собственика на Zara
Русия изненада със скромно понижение на лихвите въпреки забавянето на инфлацията
ОББ надгражда клиентското преживяване с програмата за лоялност "Кейт Койн"
Китай е продал през април повече електромобили, отколкото коли с двигател с вътрешно горене
преди 1 месец