Лидерът на "Прогресивна България" Румен Радев заяви, че партията му ще търси диалог с други политически формации за конституционно мнозинство.
По думите му първата и най-важна задача пред "Прогресивна България" е бюджетът на държавата.
"Бюджетът е в катастрофално състояние", отсече Радев.
Той каза още, че сред приоритетите на новото мнозинство ще бъдат Планът за възстановяване и устойчивост и изборът на нов Висш съдебен съвет.
"Не искам да коментирам сватбите и разводите в другите политически формации, но това е разочароващо за техните избиратели и за нас, защото ние сме принудени да преговаряме с повече политически формации за постигане на конституционно мнозинство" - с тези думи Радев коментира разцеплението в коалицията ПП-ДБ.
Има такава вероятност, при това голяма, каза лидерът на "Прогресивна България", запитан дали ще стане премиер на България.
Ще видим какво е свършено и не е свършено, ще положим максимум условия, за да получим плащанията за България, каза още Радев.
"Когато президентът обяви консултациите, ние сме готови да се явим веднага. Надяваме се правителството да бъде готово и преди 15 май, защото работата е много, отложените проблеми са много. Финансите на държавата са в катастрофално състояние, ще бъде голям ангажимент да стабилизираме финансите. Очаквам да нямаме блокаж при избора на председател на парламента. Работим активно по структура и състав на кабинета, защото това е отговорност, която носим към българските граждани. Те ни гласуваха доверие да излъчим самостоятелен кабинет", каза още Радев.
Той определи като манипулации твърдението за сливане на Министерствата на културата и на туризма.
Олигархичният модел се е просмукал навсякъде в държавата и ще бъде дълъг процес отстраняването му, изтъкна Радев.
"На нас ни е пределно ясно, че толеранс от 100 дни няма да има. Опозицията ще използва всяка възможност да няма толеранс. Българските граждани са нетърпеливи и искат да видят промени, искат да ги видят максимално бързо", посочи той.
Защо ВМС на САЩ вече нямат фрегати?
5 летни идеи, с които ще обновите връзката си
САЩ може да постигне споразумение с Иран за Ормузкия проток до 5 август
Пожарът в Пловдивско се разгоря отново
Фруктозата подпомага метастазирането рака на яйчниците
Кърменето дава това, което никое друго хранене не може
Как да се предпазим от опасните последици на жегата?
Как гонореята води до стеснение на уретрата при мъжете?
Краят на света според Бредбъри: Избегнахме ли ядрена катастрофа на 4 август 2026 г.
Най-голямата дигитална камера в света, тази на „Вера Рубин“, засне над 650 000 галактики
В „гробището“ на Млечния път се крият 170 млн. черни дупки?
Тайните на некропола Коеби: Скрити мегалитни могили под земята
Внимание! Магнитна буря връхлита Земята днес и утре
За първи път: ултрамаратонец пробяга "Ком-Емине"
744 млн. лв. сме доплатили за лекарства през 2025 г.
Учени със сензационно разкритие за евентуален извънземен живот
Какво време ни очаква в сряда?
Европейските акции достигнаха нови рекорди във вторник
Случаи на автономен пробив на защити от водещи AI алгоритми изпреварват нормативната рамка
Германският регулатор е одобрил офертата на UniCredit за Commerzbank
25 американски щата оспорват в съда последните мита на Тръмп
преди 3 месеца