В условията на външни шокове и нестабилни цени на горивата служебният кабинет е действал своевременно, като е предложил пакет от мерки, който впоследствие е бил възприет като "златен стандарт" и от други държави в Европейския съюз.
Това заяви служебният министър на енергетиката Трайчо Трайков.
Министърът отбеляза, че след години на дебати вече има изградена нормативна рамка и механизъм за целенасочена подкрепа на енергийно бедните.
"Предполагам, че новото управление ще формира свои възгледи по темата. При нас се наложи да действаме с крачка и съм доволен, че веднага представихме пакет от мерки, които бяха възприети като "златен стандарт", допълни Трайков.
На въпрос дали тези мерки трябва да продължат Трайков беше предпазлив с отговора. Министърът все пак каза, че тези мерки е редно да бъдат удължени, но това ще реши редовната власт.
Той отказа да коментира конкретно и бъдещето на компенсациите от 20 евро за горивата: "Това, което беше ангажимент на служебното правителство, е направено и няма да си позволя да предпоставям действията на редовното управление".
"Не казвам, че сме свършили всичко, в никакъв случай. Постарахме се обаче да няма забатачени теми и там, където може да се направи прогрес, той да бъде направен", подчерта служебният министър.
Снимка: БГНЕС
Новият план на Пентагона: Роботизирани пикапи ще поемат най-опасните мисии
Обвиниха 17-годишния, нападнал шофьор на автобус в кв. "Христо Ботев"
САЩ изостават в Арктика: Гренландия не е решението
Дунав при Видин падна на 18 сантиметра под кота нула
Млякото променя хранителния си състав според сезона
Невроимунна сигнализация е в основата на бързия антидепресивен отговор на кетамин и психеделици
Консумацията на по-малко протеин може да забави стареенето при някои
Хемодинамични промени при високи температури
Пробив в науката: Отровни растения може да помогнат в лечението на рак и малария
Създадоха палеонтологична машина на времето: Връща ни с 200 млн. години назад
Откриха мистериозен „рибен град“ под ледовете на Антарктида
Най-удивителното растение в света вирее в Долината на смъртта при 60°C
Шофьорът на камиона, който падна от мост, почина
От утре ограничават движението на камиони над 20 тона
17-годишен е задържан за нападение над шофьор на автобус
ВМС ще отбележат 147-ата си годишнина с поредица от прояви
Камион падна от мост на магистрала "Струма"
Германската борса записа исторически ръст на фона на оптимизма около Иран
Защо Украйна се прицелва в руския аналог на Amazon?
Какво знаем за хакванията от модели на Anthropic? - Част 2
Глобалните петролни резерви всъщност още не са стигнали дъната на резервоарите