Работници в столичния градски транспорт организират протест, настоявайки за по-високи заплати и подобрени условия на труд.
Те изискват среща с представители на изпълнителната и местната власт, както и отпускане на държавна субсидия, която да позволи увеличаване на възнагражденията с 5%.
Инициативата е подета от Федерацията на транспортните синдикати (ФТС), част от Конфедерацията на независимите синдикати в България (КНСБ), информира "Фокус".
Вчера подобна акция се проведе и в Русе, където служителите на градския транспорт временно блокираха основни улици и булеварди, настоявайки за бюджетни средства за поне 5% увеличение на основните месечни заплати с обратно действие от 1 януари.
Тагове:
Мъж загина при пожар във вилната зона на село Кърнаре
Йордания с точка при дебюта си на световно
Празнувайте с книги, посветени на татковците!
Украйна: 30% от капацитета на Русия за преработка на суров петрол са извън строя
Какви са причините за сухота в устата в напреднала възраст?
Хормонозаместителната терапия при менопауза е от полза за костното здраве
Хидронефроза на бъбрека - причини, симптоми, диагностика и лечение
Искаш мозъкът ти да остане млад, осигури му повече витамин С
Физици обясниха как ятата птици нарушават третия закон на Нютон
Дърветата ще поглъщат все по-малко въглерод в бъдеще
Сканиране на сърцето може да предскаже риска от рак години преди диагнозата
Ядрен часовник е използван за изучаване на свойствата на тъмната материя
Хороскоп за 18 юни 2026
Затварят участък от основна варненска улица днес
Мачовете по ТВ днес (17 юни)
Без ток във Варна на 17 юни 2026
Времето във Варна на 17 юни 2026
Мирното споразумение на САЩ и Иран: Големи финансови облаги срещу отказ от ядрено оръжие
Украинските производители на дронове се надлъгват с руските ракети
Земеделците очакват добра, но изключително скъпа реколта
ИПИ: Без лимит на дейностите в болниците разходите ще растат безкрайно