Кметове от различни кметства се събраха в софийското село Бистрица в подкрепа на кмета Самуил Попов, чийто автомобил беше запален, а входна врата на къщата му - опожарена.
Под формата на протест те споделиха, че подкрепят Попов и определиха случилото се като грубо посегателство.
Присъстващите на демонстрацията казаха, че през годините е имало различни прояви и над тях, като спукани гуми на автомобил и дори заплаха за убийство.
"Наистина се надявам, извършителите на това посегателство, което бих нарекла опит за убийства на две семейства, тъй като в къщата живеят и други хора, да бъдат заловени, задържани и да си получат заслуженото. Може би най-трудно ще изчистя страха и уплаха в детските очи на дъщеря ни", коментира съпругата на Попов - Веселина.
Припомняме, че колата на Самуил Попов беше запалена с бензин от двама маскирани мъже на мотор, а нападението над имуществото на районния кмет е заснето от камера в дома му.
По случая вчера бяха задържани петима души.
"Надявам се да са правилните хора. Общото е, че се засягат икономическите интереси. Става дума или за нерегламентирано изхвърляне на земни маси, или за незаконно прибиране на общински наеми", заяви самият Попов.
Казуса в социалните мрежи коментира и столичният градоначалник Васил Терзиев, който настоя да бъде назначена охрана на Попов. Той определи палежа като натиск върху цялата общност и припомни, че подобни атаки е имало срещу него и варненския кмет Благомир Коцев.
Вижте повече в репортажа.
8 женски поведения, които отблъскват мъжа
Гърция, Тунис, Индия... ЮНЕСКО разшири списъка на защитените обекти
Стоянов за самолетите в Безмер: Имаме пълна подкрепа от НАТО за националната ни сигурност
Трима души, сред които и дете, загинаха при катастрофа на АМ "Марица"
Ранното излагане на захар се свърза с повишен риск от депресия и тревожност по-късно в живота
Младите донорски яйцеклетки не компенсират напълно стареенето на матката
Ухапвания от насекоми през лятото при децата
Екипи на РЗИ ще активират мобилното приложение „еЗдраве“ в цялата страна
Starship 40 оцеля след меко кацане във водата при исторически полет
Астрономи започнаха търсене на извънземни технологии в милиметровия радиодиапазон
Учени: Човешката еволюция изостава драстично, а причина за това е AI
Ракета на SpaceX се е насочила към Луната: Очаква ли ни зрелищен сблъсък през август?
Тежка катастрофа с три жертви, сред които и дете
Илиан Илиев: Опитахме всичко през второто полувреме
Гьоко Хаджиевски: Тактическата ни дисциплина беше от ключово значение за победата
Димитър Стоянов: Не очакваме атака от Иран срещу България
Спартак спечели с 3:0 дербито на Варна
Как Черна гора може да усложни и без това напрегнатите преговори за бюджета на ЕС
Shein разкрива в проектопроспекта си, че американските мита оказват натиск на печалбата
Формула 1 се връща в Малайзия заради войната в Близкия изток
Историята показва, че разпознаването на пазарните балони е почти невъзможно