Горещото лято временно отстъпва на валежите и бурите

Максималните температури днес ще бъдат от 28 до 37 градуса

30.07.2025 • 06:00 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Днес минималните температури ще бъдат от 15 до 20 градуса. Сутринта ще бъде предимно слънчево. През деня от запад ще се заоблачи, със значителна облачност в Южна България. 

Над западните и централните райони облаците ще се уплътняват. През нощта срещу четвъртък в югозападните райони ще превалява и прегърмява. Условия за силни гръмотевични бури има в района на Гоце Делчев, съобщи синоптикът на Bulgaria ON AIR Ивана Дилова.

Максималните температури ще бъдат от 28 до 37 градуса, а по Черноморието – дневни температури до 30 градуса. Следобед се очакват превалявания и прегърмявания.

Морската вода ще бъде с температура от 25 градуса по северното крайбрежие и до 26 градуса по южното. 

В четвъртък и петък в Западна България валежите ще бъдат често явление. Дневните температури ще достигат 34 градуса, близки до средните за юли.

Гледайте цялата прогноза във видеото.

Снимка: Freepik


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички