Кюстендилско село се готви за протест срещу безводието

Гражданите планират блокади на пътища

27.07.2025 • 16:34 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Кметът алармира за хронични проблеми и липса на координация.
Кметът алармира за хронични проблеми и липса на координация.

Жителите на кюстендилското село Рашка Гращица заплашиха с гражданско неподчинение заради липсата на вода, съобщи кметът Светослав Сухарски. На събрание през уикенда местните изразиха недоволството си от бездействието на Общината в Невестино и на водния оператор "Кюстендилска вода" по решаването на проблема.

Местните хора ще напишат писмо до МРРБ за проблема с водата, а ако няма ответ -  ще последва гражданско неподчинение, както и затваряне на пътища.

"Миналата година режимът започна на 15 юли, а тази година започна 20 дена по-рано. Няма вода, няма кой да обясни защо. Едната тръба е от 1960 г., другата е от 1982 г. и само си правим кръпки, а никой не предприема мерки за подмяна на тръбите. Община Невестино казва, че ВиК трябва да подаде сигнал, ВиК пък казва, че Община Невестино трябва да подаде сигнал - само си "прехвърлят топката" един на друг", каза кметът на Рашка Грашица, цитиран от БНР.

Снимка: Freepik


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички