Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов не изключи Народното събрание да съкрати лятната си ваканция и да работи и през август. Борисов подчерта, че в момента е важно приемането на останалите няколко закона, за да могат да бъдат отпуснати парите по ПВУ.
Той коментира и поредния вот на недоверие.
"Няма да им простя тези вотове, защото губят времето на парламента и ще направим такива предложения и за август”, каза той. Те ще засегнат Закона за прането на пари, сивият списък, в който ни вкара Асен Василев. Трябва да ги изгласуваме, за да си получим и първото, и второто плащане. Така че да се готвят. Вотове можем да понесем, колкото си искат. Парламентът трябва да работи”, обясни лидерът на ГЕРБ.
По думите му "Величие” е вкарана в парламента, за да могат да се събират подписи за вотове.
На въпрос на чия подкрепа ще разчита за този вот - на ПП или на "ДПС - Ново начало", Борисов отговори: "Всички ще ги видим по делата. После могат да казват ние бяхме дизайнерите за влизане в Еврозоната. Да видим как ще гласуват дизайнерите".
Борисов отговори с чувство за хумор на въпроса дали ще подкрепи оставката на Кирил Петков, която се очаква да бъде гласувана от НС утре.
"Ще гласувам против, така ми идва от утре. Какво значение има. Щом си е подал оставката, да го освобождават", с усмивка отговори той.
По отношение на процесите в ПП Борисов заяви, че него го интересуват процесите в ГЕРБ. “Те да са положителни, младежите в ГЕРБ да стават все повече. На нашия гръб е всичко - и Еврозона, и ПВУ”, добави той, цитиран от БГНЕС.
Бойко Борисов коментира и вчерашното изказване на Тошко Йорданов за медиците: "Език мой, враг мой. Мисля, че в извинението си той каза всичко".
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Любослав Костов: Чупят под масата КТ, това е законодателно бракониерство
Валентин Петров с подробности за шофьора, дърпащ райски газ
Хванаха котка, дилър на наркотици, в руски затвор
Белчев: Бюджетът беше разгледан перо по перо, малко хвърча и перушина
Приемът в медицинските университети продължава с нови класирания за свободни места
Йога по време на бременност и кога е подходяща
Защо горещините провокират обостряне на ХОББ в напреднала възраст?
Как да си набавим достатъчно калций и защо той е важен?
„Венера-8“: Първото кацане на дневната страна на „адската“ планета
SpaceX изстреля мисия на Northrop Grumman за удължаване живота на сателити
Защо НАСА прекрати договора за лунна мисия с компанията Draper
Учени обясниха защо почвата от двете страни на Луната е различна
ДБ: Кабинетът "Радев" отклонява България от европейския консенсус, искаме незабавна адекватна позиция
ПБ увериха за самолетите: Получили сме гаранции от страна на САЩ
Зеленски смени главнокомандващия на украинската армия
Пожар до Сточна гара във Варна
Борисов иска Йотова да свика КСНС: От ПБ наглеят по един безобразен начин
Nike ограничaва онлайн продажбите си в Китай на фона на „фрагментиран“ пазар
AI модел на OpenAI е хакнал стартъпа Hugging Face в „безпрецедентен киберинцидент“
Инфлацията във Великобритания се е забавила до 2,6% през юни
Петролът поскъпва, след като Тръмп помрачи перспективите за преговори с Иран*
преди 1 година