Европейският комисар по вътрешни работи и миграция е на посещение в България. На граничния пункт "Кулата" той, заедно с българския вътрешен министър Даниел Митов и гръцкия зам.-министър на миграцията Севи Волудаки преминаха от българска на гръцка територия, за да отбележат свободното придвижване без проверки.
Митов подчерта, че след приемането ни в Шенген се е увеличил броят на заловените хора и наркотици, които се пренасят през границата.
"Трябва да се подобрява инфраструктурата, така че колкото се може по-лесно българите, пък и не само българските граждани, но и хората граждани на ЕС, пътуващи през нашата територия, да преминават колкото се може по-бързо и да стигат дестинациите, които са си набелязали", коментира вътрешният министър Даниел Митов.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Росен Христов: Не е време за държавна хранилка
Дрога, алкохол и едни български деца, които търсят избавление от родителите си
5-годишно дете с множество хематоми след домашно насилие
Алекс Николов поведе България към голяма победа над Аржентина
Започва кампанията „Седмица на отворените врати” за туберкулоза
През 2025 година ЕМА има рекорден брой одобрени лекарства според годишния доклад на агенцията
Анизакиаза – паразитоза от суши и сурова риба
Има 4 основни рискови фактора за инфаркт и инсулт
Открит ли е извънземен живот? Какво всъщност мислят учените
„Хъбъл“ засне рояк от галактики
Мъж, изпаднал в клинична смърт, разказва за срещата си с Бог в рая
Учени дават обяснение на странен шум, който милиони хора по света чуват късно вечер
ЦСКА 1948 прати футболист под наем в Спартак
Гришо и Иван Иванов ще играят заедно на турнир
Каримански: България трябва да защити надписа "българската азбука" върху евро монетата
Дете на 5 години е било подложено на домашно насилие
"Войната" по пътищата взе три жертви за последните 24 часа
Министърът на туризма: България отчита сериозен спад в международния туристически поток
Защо Европа се дистанцира от Palantir?
Дипломацията вече не е безопасно място за задъхващия се британски премиер
Росен Христов: "Боташ" не е проблем, а неизползван договор