Бъдещето в Eврозоната: Kлючова визита на ЕС комисари в България

ЕС засилва диалога с българските институции по ключови приоритети

05.06.2025 • 07:10 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Планове за модернизация и растеж чрез устойчиви политики.
Планове за модернизация и растеж чрез устойчиви политики.

Комисарят за икономиката и производителността и за изпълнението и опростяването Валдис Домбровскис и комисарят за стартиращите предприятия, научните изследвания и иновациите Екатерина Захариева пристигат на посещение в България на 5 юни (четвъртък) във връзка с публикувания Доклад за конвергенцията за 2025 г.

В програмата на посещението в София са предвидени срещи с министър-председателя Росен Желязков, с министъра на финансите Теменужка Петкова и с управителя на Българската народна банка Димитър Радев.

Посещението подчертава подкрепата на Комисията за усилията на България да укрепи конкурентоспособността, да предостави информация за ползите от еврозоната и следващите практически стъпки в тази посока, да модернизира публичното управление и да отключи потенциала на стартиращите предприятия и научните изследвания.

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички