Бащата на загиналата в катастрофа 12-годишна Сияна - Николай Попов, призова политиците и президента Румен Радев да не използват личната му трагедия за политически цели. Попов обяви нов протест в София на 13 април пред храм-паметника "Св. Александър Невски" от 13:00 ч.
Ето какво написа Николай Попов във Facebook:
"Обръщам се към политиците! Включително към президента! Най-искрено ви моля да не използвате личната трагедия, която сполетя семейството ми, за политически цели.
Смятам, че смъртта на дъщеря ми Сияна, както и на десетките деца, загинали по подобен начин, се дължи основно на липсата на правилно функциониране на политическата система в страната и нейните механизми. Заниженият контрол и липсата на превантивни мерки, липсата на бърз и ефективен съдебен процес за престъпленията на пътя, неглижирането на пътната безопасност, поддръжката на пътната мрежа, както и осигуряване на средства за тези цели, костват стотици човешки животи и разбити съдби на хиляди семейства.
През последните години в управлението участваха почти всички политически сили, включително назначените от президентската институция служебни правителства. Имахте достатъчно време. Думата днес има обществото. Същото това общество, чиито семейства плащат ежегодно "кръвен данък", някога на поробител, а днес на собствената си държава.
Нашите предци бяха длъжни да воюват за свободата, за родината. Днес ние сме призовани да браним семействата си не от чужда сила, не от поробител, а от собствената си държава. Искаме мерки днес и сега. Не утре, не след седмица, месец, година.
Ние сме Сияна.
13.04.2025.
13:00 ч.
Пред храм-паметника "Св. Александър Невски".
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Властта върна КПК заради европари
Властта създаде Организационен комитет за "Евровизия", кои влизат в него?
Тенденциите, които превземат пролет-лято 2026
Медии в Гърция: Атина продава евтина енергия на България
Деменцията не е неизбежна съдба, тя е предотвратима
Хламидиална инфекция - до какво може да доведе?
Дракункулоза (болест на гвинейския червей) – едно от последните заболявания, близки до пълна ерадикация
Комарите могат да привикнат към репелентите?!
Испания и ЕС представиха нов квантов суперкомпютър на стойност 10 млн. евро
Поколението Z и AI: Кои професии са защитени от изчезване
Каква ще бъде слънчевата активност през уикенда (30-31 май)
НАСА стартира нов проект за отглеждане на стволови клетки на борда на МКС
България е №1 в Европа по нетен доход от заплата от 100 000 евро
Разминаване: бизнесът търси много шофьори, но в гимназиите 12 хиляди ще учат за ресторанти и IT
Костов: За мен демократичната общност има вече кандидат за президент в лицето на Гюров
Райският газ и „кристалите“ остават проблем сред младите
В ресторантите в Гърция стана скъпо - туристи избират уличната храна и супермаркетите
Wall Street чупи рекорди в очакване на подписване на споразумение между САЩ и Иран
Застрахователните дружества у нас управляват близо 7,7 млрд. евро в края на март
SpaceX снижи целите си за оценка до 1,8 трилиона долара при IPO
Стабилните цени на какаото задържат инфлацията при шоколадовите изделия у нас
преди 1 година