Сняг заваля в голяма част от България, като това доведе до сериозни затруднения в движението, особено на проходите "Превала" и "Рожен". От областното управление в Смолян съобщиха, че за тежкотоварни автомобили е спряно движението в тези ключови проходи.
Днешният ден, който е последният ден от ваканцията на учениците, доведе до увеличено натоварване на пътищата. Задръствания са се образували в тунелите на автомагистрала "Хемус" в посока София, въпреки че към момента обстановката на входа на столицата е спокойна.
Въпреки това, по-рано през деня снежната покривка на прохода Петрохан достигна 8 см, като се наложи закъсали автомобили да бъдат изтеглени. Скоро след това снегорините започнаха да почистват пътя, за да възстановят нормалното движение.
От Агенция "Пътна инфраструктура" напомнят на гражданите, че трябва да шофират с автомобили, подготвени за зимни условия, като предупреждават, че в случай на влошаване на обстановката, е възможно да бъдат затворени допълнителни участъци от пътищата.
Националният институт по метеорология и хидрология съобщи, че през нощта се очаква валежи от сняг почти в цялата страна. В Предбалкана и Лудогорието снежната покривка може да надмине 10 см, което увеличава риска от затруднения при пътуванията в тези региони.
Пътуващите трябва да бъдат подготвени за зимни условия и да следят прогнозата за времето, за да избегнат инциденти и закъснения.
Снимка: БГНЕС
Подиграха се на мрачния Жерар Пике на шоуто на Шакира на финала на Мондиала
Преди да стане на 57 г.: Джей Ло се показа във ваната
Зодиите, които много страдаха, но сега ще намерят истинската любов
Украйна сваля новите руски крилати ракети "Бандерол" със 76-годишни оръдия ВИДЕО
33 000 души на година губим заради мозъчни заболявания
Нова ваксина срещу фентанил може да защити от опасни синтетични вещества
Д-р Елена Домусчиева: Хроничната венозна болест не бива да се подценява
ЕМА одобри първото лечение за невроповеденчески симптоми при синдром на Рет
Тръмп нареди разсекретяване на информация за НЛО
Мъхът може да генерира електрически вълни, подобни на мозъчните сигнали
Учени: Това е минималният размер на планетите, способни да поддържат живот
На Слънцето се случи най-мощното изригване от две седмици насам
Евростат: България е №1 по поскъпване на горивата в ЕС
Заплахата от екстремни слънчеви бури може да е много по-сериозна, сочи изследване на НАСА
Българският паспорт сред най-силните в света, осигурява безвизов достъп до 178 държави
След инцидента с българин: Забраняват алкохол във влаковете и на гарите в Германия
Западна медия: Радев е атлантик, управлението му е прагматично с привидна противоречивост
Американските индекси приключиха сесията в сряда с минимални понижения
Страните от ЕС отново не са се споразумели за новия пакет от санкции срещу Русия
Йонко Чуклев: Kimi K3 показва, че Китай може да наваксва бързо в AI надпреварата
Световната икономика е притисната от енергийна криза на три фронта