Вълна от негативни коментари предизвика качено видео в профила в социалните мрежи на попфолк певицата Вая Александрова. Клипчето показва как водач на автомобил вдига 308 км/ч.
То обиколи социалните мрежи, след като беше публикувано от певицата Вая. Оказа се, че не тя шофира автомобила с бясна скорост и не познава човека, който го е снимал.
"Ето го прословутото клипче, цъкаме на линка и отиваме в Pinterest, ето може да се види кой го е качил, когато го свалиш от приложението, излиза и името. Да, аз съм сложила надписа, нямам пари за толкова скъпа кола", заяви певицата.
Има още подобни видеа в социалните мрежи
Вая сподели, че има книжка от четири месеца и не харесва високите скорости. За нея всеки е свободен да качва в социалните мрежи каквото поиска.
"Качила съм го без никаква конкретна цел да инициирам хората да карат бързо, аз съм твърдо против това. Клипчето е качено ей така, под него пише, че кармата връща всичко, както казах - хората могат да го тълкуват по различен начин", обясни Александрова.
Освен клипчето, качено от Вая, екипът на Новините ON AIR откри още видеа, качени в социалните мрежи на друг водач, който шофира с над 310 км/ч.
Шофьорът не трябва да се разсейва зад волана
Според експерти при такава скорост, особено и ако се предизвика някакъв инцидент на пътя, краят може да е фатален.
"308 км/ч е два пъти отгоре на допустимата скорост, като при тази ситуация спирачният път не е достатъчен, снимането също е проблем - това разсейва шофьора, автомагистралите в България не са предназначени за писти", посочи пътният експерт Дилян Янев.
"Един неопитен шофьор, ако няма необходимите умения и автомобилът не е подготвен за такива скорости, е пътник в собствения си автомобил и ако се появи на пътя животно, може да доведе до фатален инцидент", отбеляза автомобилният състезател Румен Дунев.
Вая призна грешката си.
"Съгласна съм, че това е грешка, която съм допуснала, за което се извинявам на всички родители и деца, които харесват това, което правя, няма да е лошо да започнем да отразяваме доброто, което аз правя", посочи певицата.
Вижте повече в репортажа на Алекс Христов и оператора Любослав Ангелов.
Бебето, чийто живот бе спасен… от ботокса
Намериха издирвания 30-годишен Еркан Мутлу
Поредна размяна на военнопленници, в Украйна се завърнаха 185
Путин не вижда смисъл от среща със Зеленски преди споразумение
Кои лекарства за кръвно се понасят по-добре според нов анализ
Таргетна терапия удължава живота при платинум-резистентен рак на яйчниците
Как да се предпазим от хепатит A по време на почивка?
Азбука на обривите в детска възраст
Откриха „изгубен свят“ на 1500 м височина със светещ паяк и пеперуда с „птичи пера“
Учени създадоха нов биологичен часовник: Измерва оставащото време на организма
Метеорит доказва съществуването на изгубена планета с размерите на Луната?
Кучета-роботи ще охраняват Световното първенство по футбол в САЩ, Канада и Мексико
По-малко обяви за работа спрямо миналата година отчита българският пазар на труда
„Форин Полиси“: Има само четири велики сили
Гръцките шофьори са сред най-опасните в Европа
Какво ще е времето в събота?
Докладът на ДАНС за КУБ е в Народното събрание, но е засекретен
ЕС готви мерки за принудителна диверсификация на компаниите спрямо доставките от Китай
Защо не се планира високоскоростен жп транспорт, който да преобрази България
Украински дронове "Магура" се взривиха в пристанището в Констанца
Световните цени на храните остават близо до най-високото си ниво от 3 години
преди 1 година