С главния мюфтия Мустафа Хаджи и представители на ръководството на мюсюлманското вероизповедание в България разговаря председателят на Народното събрание. Срещата беше по инициатива на председателя на парламента.
Главният мюфтия поздрави доц. Наталия Киселова с избирането ѝ за председател на 51-ото Народно събрание и благодари за проявеното от нея уважение и интерес към проблемите на мюсюлманското вероизповедание. Надяваме се парламентът да намери решения на множество наболели въпроси, които са се натрупали през изминалите години и да осъществи своя предвиден в Конституцията мандат, отбеляза той.
Мустафа Хаджи подчерта, че образованието на младите хора е изключително важно за бъдещето на България. Ръководството на мюсюлманското вероизповедание полага усилия за предоставяне на възможности за получаване на висше мюсюлманско образование в страната, добави той.
Председателят на парламента отбеляза, че забавянето на избирането на председател на 51-ото Народно събрание се е отразило на дейността на парламента.
"Надявам се до края на тази седмица да бъдат гласувани и съставите на парламентарните комисии, което ще позволи на законодателния орган да изпълнява голяма част от ангажиментите си към българските граждани", добави тя.
"Мнозинството от народните представители споделят разбирането, че трябва да се положат усилия и да се търсят компромиси по значимите за страната ни теми", подчерта доц. Киселова.
Тя уточни, че постигането на разбирателство е трудно, поради насложени отношения от предишни легислатури.
Снимка: Пресцентър на Народното събрание
Защо Перу отхвърли американските Abrams и германските танкове Leopard 2
Моден триумф: Кралица Летисия блесна с ослепителна червена рокля
ИПБ: Сънната апнея да бъде призната като риск за пътната безопасност
Как кварталът, в който живеем, влияе върху съня?
Експериментална дъвка намалява HPV и бактерии в устата
Фруктозата подпомага метастазирането рака на яйчниците
Кърменето дава това, което никое друго хранене не може
Как да се предпазим от опасните последици на жегата?
Китай се утвърждава като световен лидер в производството на хуманоидни роботи
Кашалотите са най-шумните животни на планетата
Краят на света според Бредбъри: Избегнахме ли ядрена катастрофа на 4 август 2026 г.
Най-голямата дигитална камера в света, тази на „Вера Рубин“, засне над 650 000 галактики
Близо наполовина са намлели кражбите с взлом в ЕС за последното десетилетие
Електронната шофьорска книжка влиза в сила от 2030 г. в ЕС
Продължаваме да сме с най-ниската минимална работна заплата в ЕС
Ново 20: Полицаи се маскират като растения, за да ловят шофьори-нарушители
Внимание! Магнитна буря връхлита Земята днес и утре
Капиталовите разходи на SpaceX притесняват инвеститорите
AMD подобрява резултатите, но прогнозата за третото тримесечие разочарова инвеститорите
САЩ са изстреляли много от ракетите си и могат да останат "без карти" след войната в Иран
Dow Jones и S&P 500 достигнаха нови рекордни стойности