Почетният председател на ДПС Ахмед Доган направи обръщение към привържениците на партията.
Скъпи Депесари!
Преживяваме сериозна криза в организационния живот на партията. Тази криза е породена от:
- Системно неспазване на Устава на ДПС;
- От грубото погазване на решенията на последната Национална конференция на ДПС (февруари, 2024г.);
- От бруталното отношение към членовете на централните ръководни органи, към депутатите на ДПС, към областните и общински структури на партията.
Никога, от създаването си преди повече от 34 години, Движението не е използвало мутренски подходи за заплашване на семействата ни, за отнемане бизнеса на хората с прокуратурата и полицейските служби. Умишлено се създава страхова психоза за живота, работата и имуществото на хората. И за голяма моя изненада се твърди, че всичко, което се прави е било с мое съгласие!? Абсурд! При такава ситуация няма основание за разбирателство с когото и да било. Народното творчество има формула за подобни случаи в живота: „Късно е либе за китка.“
Цивилизационният избор на България е либералната демокрация с евроатлантическа насоченост. ДПС има съществен дял за постигането на тази
стратегическа цел на държавата. Освен това, ДПС е важен геополитически фактор на Балканите. Затова всеки сериозен трус в редиците на Движението има широк обществен отзвук и международна реакция на политическа тревожност за стабилността и сигурността на Югоизточна Европа.
Благодаря за подкрепата на всички: от ветераните и депутатите до партийните структури, общинските кметове и младежките организации. Специално благодаря за подкрепата на лидерите на европейските либерали и на нашите съмишленици и избиратели от Република Турция. Това обстоятелство за сетен път ме убеждава, че не съм загубил близо 40 години от живота си напразно…
Фактически погледнато в ДПС има опит за вътрешно - партиен преврат, за да се използва партийната власт за лични и групови интереси, и най-вече да се
промени политическият профил на партията. Този процес на нелегитимна подмяна на ДПС категорично трябва да бъде спрян.
Никой не може да открадне или да присвои ДПС. Организацията ни не е еднолично търговско дружество. И затова не е възможно да бъде собственост на никого. ДПС е политическо постижение на всички ни! Преодоляването на тази заплаха изисква радикални политически мерки.
Призовавам за оставките от поеманите длъжности на:
1. Делян Пеевски – председател на ДПС
2. Халил Летифов – заместник-председател на ДПС и член на ЦОБ
3. Станислав Анастасов – заместник-председател на ДПС и член на ЦОБ
4. Хамид Хамид – заместник-председател на ПГ на ДПС и член на ЦОБ
5. Ертен Анисова – заместник-председател на ПГ на ДПС
6. Радослав Ревански – член на ЦОБ
Нека колективните органи да решат дали да останат членове на ДПС или не. Няма друг начин за елиминиране на всяко арогантно отношение в нашите структури. Голямата ми молба към вас е да се освободите от страха. Ние живеем в свободен демократичен свят. Защитете го!
Снимка: БГНЕС
Трайков успокои: Горива има, има и резерви за критичен сценарий
Затъмнението в Русия е факт: Московчани вече не могат да изпращат и СМС-и
Проф. Константинов: Учуди ме отсъствието на лидера на ПБ при Йотова
Нови молекули дават надежда за възстановяване на нервните увреждания при множествена склероза
Има една емоция, която ни носи смисъл и ни кара да виждаме света с нови очи
Бронхиална астма – симптоми, диагностика и съвременно лечение
Защо мобилността е толкова важна, колкото и силата?
Ново поколение Т-клетъчна терапия постига 45% пълна ремисия при рак на кръвта
Компанията AltoVolo извърши първи полет с прототип на въздушно такси
Метеорният поток Ета-Аквариди достига своя пик: Защо е специален
Астрономи откриха необичайна звезда, която напуска Млечния път със скорост от 523 км/с
България привлича чужденци със сигурност и качество на живот
"Възраждане" потресени от думите на Гълъб Донев за нов дълг
Концесиите на магистралите: ефективност или скрито прехвърляне на сметката към гражданите?
На Гергьовден: Временно затварят движението на автомобили в центъра на Варна
Дъжд и гръмотевични бури на 7, 8 и 9-ти май
Докато европейската отбрана решава един проблем, се появява нов
Президентът връчва мандат за кабинет на "Прогресивна България" в четвъртък
Авиокомпаниите съкращават 13 хил. полета и 2 млн. места през май заради кризата с горивото
Оптимизмът се завърна на борсите в Европа въпреки напрежението в Близкия изток