Калин Стоянов: Новите коли на МВР имат ПОС терминали за плащане на глоби на момента

Вътрешният министър връчи ключовете на 86 автомобила за нуждите на "Пътна полиция"

04.06.2024 • 12:29 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

На церемония в сградата на ГДНП вътрешният министър Калин Стоянов, заедно с главния секретар на МВР и директора на ГДНП, връчиха ключовете на 86 автомобила за нуждите на "Пътна полиция" в страната.

"Само преди няколко месеца, в рамките на отчета на правителството, очертах двата основни приоритета на ръководството на министерството - справяне с нелегалната миграция и битката с пътния травматизъм", припомни министърът на вътрешните работи.

Стоянов категорично заяви, че изпълнението на първата задача е постигнато с трайно овладяване на миграционния натиск. 

"По втората работата продължава с изключителна последователност. Доказателство за това е днешното събитие, на което колегите получават първите 86  автомобила от общо 462 моторни превозни средства, които са осигурени по обществена поръчка със средства от Фонд "Пътна безопасност". От тях 35 са високоскоростни, 200 са леки автомобили, а 227 – високопроходими. В автомобилите, които са на територията на столицата, се въвеждат и ПОС терминали, преминали през тестова среда. Това ще позволи на място нарушителят да плати наложената глоба по банков път. От 13 юли още 300 такива устройства ще бъдат въведени и в автомобилите на "Пътна полиция" в страната", уточни вътрешният министър.

Той коментира, че в резултат на предприетите и прилагани комплексни мерки -  засилен контрол по пътищата, отнемане на автомобили от пияни и дрогирани шофьори, повишаване на събираемостта, вече отчитаме положителни резултати. Стоянов илюстрира тенденцията в цифри – от началото на годината до момента данните сочат 47 по-малко жертви в сравнение за същия период на миналата година, както и 40-процентно повишаване на събираемостта на наложените глоби.

"Днес правим голяма и силна крачка към победата с пътния травматизъм", заяви министърът на вътрешните работи.

Той пожела на колегите си да шофират внимателно и безаварийно и благодари на екипа от служители, положили огромни усилия за реализацията на проекта.

Къде ще почивате през лятото?

На море в България.
25%
На море в Гърция или Турция.
22%
На екзотична почивка извън Европа.
2%
На планина в България.
6%
На море в Испания, Италия, Хърватска или Черна гора.
4%
Ще ходя два пъти на море - веднъж в България и втори път - в чужбина.
10%
Нямам пари за почивки и екскурзии.
32%
Общо 1000 гласа


  • Последни
  • Четени
11
0 rate up comment rate down comment 0
Просяк
преди 1 година
Той дали е виждал ПОС. Може да се носи в джоба. Тоя ме гръмна с простотията си. Сигнализирай за неуместен коментар
10
0 rate up comment rate down comment 0
ВЕСКА
преди 1 година
И КОЛИТЕ НА МВР ЛИ ТРЯБВА ДА СА СИНЬО-***---НИЯ ЦВЯТ НА УКРИНА? Униформеното бельо на полицаите и то ли е в тези цветове? Спрете си, бе, продажници! Сигнализирай за неуместен коментар
9
0 rate up comment rate down comment 0
Друг
преди 1 година
Сега остана и пътните полицай да не вземат подкуп и всичко ще се нареди! Сигнализирай за неуместен коментар
8
0 rate up comment rate down comment 0
Хан Соло
преди 1 година
То хората и до сега си плащаха на място :) Сигнализирай за неуместен коментар
7
1 rate up comment rate down comment 1
Иванов
преди 1 година
Да ви е честито българи,новите коли на родната милиция а вие събирайте капачки за линейки и кувьози,и плащайте по 30 лв.и нагоре за новите лични документи,които са всъщност на държавата да ни е честито,а вие медиите продължавайте все така да се мазните на силните на деня Сигнализирай за неуместен коментар
6
0 rate up comment rate down comment 0
Българин
преди 1 година
Да ги пазят все едно са тяхни! Сигнализирай за неуместен коментар
5
0 rate up comment rate down comment 0
Без име
преди 1 година
Тия коли за нашите пътища някак си не ми се връзват. Плащай робе данъци, винетки, граждански, прегледи, а нека МВР си обновява автопарка. Цялата Мара втасала, та сега и тва, щото всичко друго ни е наред... Пари за 86 нови линейки няма ли? Сигнализирай за неуместен коментар
4
3 rate up comment rate down comment 0
на красивите полицай
преди 1 година
А каси имат ли? Къде ще ги събират тези глоби? Полицаите трябва да минат и курсове за касиери..... Сигнализирай за неуместен коментар
3
1 rate up comment rate down comment 0
Стилиян
преди 1 година
Евала! Плащаме луди данъци, за да може да им позволим нови коли! А пътищата ни са в критично състояние! Сигнализирай за неуместен коментар
2
0 rate up comment rate down comment 0
анонимен
преди 1 година
А ще има ли пари за бензин и смяна на гуми? Сигнализирай за неуместен коментар
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички