Руската компания "Лукойл" за пореден път демонстрира незачитане на решенията на българския парламент и законите на страната, като е внесла 25 млн. лв. по-малко за декември във Фонда, от който се компенсират разходите на хората за транспорт. Според Закона за компенсиране на разходите на потребителите за транспорт бе изчислено, че до днешна дата "Лукойл" трябва да внесе около 70 милиона лева за декември, а са внесени едва 45. Това заяви в съобщение разпространено до медиите лидерът на ПГ на ДПС Делян Пеевски.
"Настоявам компетентните държавни органи незабавно да предприемат необходимите действия, за да съберат дължимите 25 млн. от компанията, като защитят интересите на държавата и хората. Тяхна отговорност е да следят стриктно всеки месец компанията да си изпълнява задълженията към държавата", пише още в писмото.
"На "Лукойл" напомняме, че България е европейска държава и няма да допусне подобно унизително отношение от страна нито на "Лукойл", нито от която и да е руска компания, структура или персона", допълни Пеевски.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Нова ера започва за 4 зодии с навлизането на Хирон в Телец на 19 юни
Няма директни последици за клиентите на ЗАД "ДаллБогг Живот и Здраве"
Шефът на РДНСК-Ловеч за оставката: Решението ми е лично, няма общо с “Хемус”
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Цените на горивата у нас вървят надолу
Йотова със силни думи за Каблешков
Откриха тялото на възрастен мъж в язовир
18-годишен загина в катастрофа
Стартират масирани проверки за цените по Черноморието
Иран пак затвори Ормузкия проток
Пеканов: Трудно е да се постигне 3% дефицит, без да задушим икономиката
"София комерс - Заложни къщи" ще започне да изплаща дивидента от 27 юли на два транша
Цените на горивата в България вървят надолу