Камерите на толсистемата вече ще могат да засичат и скоростта на шофьорите. За целта е разработен специален софтуер, предаде кореспондентът на БГНЕС.
Превишаването на скоростта по главните пътни артерии се следи в контролния център на БГ ТОЛ. 295 са камерите, които ще засичат скоростта.
Още по темата
Очаква се до 4 месеца в сила да влязат и глоби за шофьорите, засечени да карат с превишена скорост от толсистемата, уточнява БГНЕС.
Покритието на камерите е в цялата страна, 24 часа в денонощието.
Снимка: БГНЕС
Тагове:
Николов за акцията в “Приморски”: Седем са задържани, ще са повече
16 души ще се сбогуват с круиза след като си спретнаха масов бой (ВИДЕО)
Гълъб Донев за бюджета: Залагаме на реализъм и точни числа
МБАЛ „Надежда" вече е първият център в България със статут GESEA
Парамедиците излизат от сивата зона: приет е новият държавен стандарт
Франция потвърди първи случай на ебола
Предстои XVII Национална конференция за редки болести и лекарства сираци
Светът е по-близо до ядрена катастрофа от всякога, предупреждава виден физик
Представиха първия в света теснолинеен влак на водород
Астероид ще прелети край Земята този уикенд
Кометата 3I/АTLAS може да е сред най-древните обекти, преминавали през Слънчевата система
След началото на сезона: Прогнози за туризма по Черноморието
Европейците се страхуват да харчат пари и това вреди на икономиката
България е сред най-евтините държави в Европа по потребителски цени
България предлага нов регионален център на НАТО за наблюдение и сигурност в Черно море
Седем души задържани в кметството на район "Приморски" във Варна заради незаконния град
Китай пласира евроденоминирани облигации за рекордните 5 млрд. евро
Европейските индекси завършиха сесията на зелено с подкрепата на технологичния сектор
JPMorgan Chase променя надпреварата за наследник на Джейми Даймън с мениджърска рокада
Икономиката на САЩ бележи по-голям от очакваното ръст в началото на годината
преди 2 години