Убитият в София сириец е бил ликвидиран, докато вътрешният министър Калин Стоянов е в Австрия и обяснява как се справяме с трафика на бежанци. Това написа във Facebook бившият вицепремиер и вътрешен министър Иван Демерджиев и добави, че застреляният е свързван с трафик на мигранти.
Той попита кой ще поеме отговорност, след като и "назначеният от президента" главен секретар е сменен.
Ето целия пост на Демерджиев:
"Показно убийство в софийски квартал заради трафик на мигранти!
Млад мъж е застрелян с няколко куршума в жилищен квартал на столицата. Мъжът е сириец със статут на временно пребиваващ. По моя информация, убийството е свързано с незаконен трафик на мигранти. Главният секретар на МВР потвърди това.
Освен, че се случва на място, на което живеят хиляди хора и всеки ден се прибират и излизат от домовете си, става и на фона на посещението на председателя на Националния съвет на Австрия Волфганг Соботка. Целта на визитата е именно да се запознае как се справяме с мигрантския натиск. Чудесна атестация… Убит сирийски гражданин до жилищни блокове, с множество куршуми, заради трафик на бежанци. С всеки изминал ден съвсем ясно се вижда, че с начина, по който се управлява МВР в момента, възникват сериозни рискове за националната сигурност, в това число и по отношение на справянето със засилващия се мигрантски натиск.
Над 24 часа след случая, политическото ръководство на МВР се прави, че такъв случай няма. Стрелба и показно убийство на трафикант, на улицата, в жилищен квартал, не са интересни за Калин Стоянов и екипа му! Скандално безхаберие!
Интересно, къде са сега парламентарните партии, които всеки ден ми задаваха въпроси от парламентарната трибуна за охраната на границата и справянето с мигрантския натиск?! Защо не питат министъра на "сглобката" кой и как позволява трафиканти на нелегални мигранти да се избиват показно насред София? След като назначеният от президента главен секретар вече го няма, за да пречи на "(не)коалицията", кой ще поеме отговорност за случващото се и кога? Кой ще е виновен, ако заради всичко това, Шенген се окаже мираж?", написа Демерджиев.
Страхувате ли се от нова Ковид вълна в България?
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Човек загина, а близо 90 са ранени при влакова катастрофа в Англия
Денят започва със слънце, следобед ще се появят облаци
До София може да се появи европейският отговор на космическата база Starbase
Футболистите на Бразилия се справиха с Хаити за първа победа на Мондиала
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Честваме паметта на преподобния Наум Охридски и на свети Калист, Цариградски патриарх
Зеленски: Преговорите с Русия може да се подновят
Победи за САЩ, Мароко и Бразилия на Мондиала
Нови правил в ЕС: Колите вече трябва задължително да имат рециклирани материали
Симона Радева получи 3,6 години затвор за укриването на Семерджиев
Бюджет, отбрана, индустрия - приоритетите пред Ирландия като председател на Съвета на ЕС
Трафикът в Ормузкия проток расте, Иран е изнесъл 20 млн. барела петрол за седмица
Илюзорен ли е мирът на Доналд Тръмп в Близкия изток?
България излиза от „сивия списък“ за пране на пари