БСП е против удължаване срока за предоставяне на бюджета от министъра на финансите - в комисия нашите представители гласуваха "против", ще внесем това и в зала. Може би, за първи път ще се случи такова нещо - с решение на Народното събрание да се промени Закона за публичните финанси, за да се отложи приемането на бюджета и всичко това заради излизането във ваканция. Това заяви пред медиите в кулоарите на Народното събрание лидерът на българските социалисти Корнелия Нинова.
В подкрепа на думите си тя добави: "Отгоре на всичко лъжат - в мотивите пишат, че комисиите няма да работят, парламентът няма да работи, а всъщност комисиите могат да работят и да приемат бюджета".
Нинова бе категорична, че подобно поведение е тотално безотговорно: "Уж бюджетът е най-важният закон, той е най-важният, но за тях е "уж", защото виждаме, че го тласкат назад. Една от причините за отлагането е, че управляващите отново имат противоречия помежду си", посочи лидерът на БСП.
Лидерът на БСП припомни предупреждението, отправено от социалистите още преди време, че парите от ПВУ през октомври няма да влязат и това ще увеличи дефицита. "Парите от ПВУ няма да влязат, особено след като се видя, че се избиха кой обръч от фирми да ги прибере за себе си. Никой не мисли в този момент, чрез ПВУ да има справедлив преход и работни места", заяви Корнелия Нинова и подчерта, че това е отварянето на такъв дефицит е провал във финансовата политика на управляващите.
БСП внася проект на решение на Народното събрание, заедно с ИТН и "Възраждане", с което Парламентът да задължи правителството да поиска от Европейската комисия 1 месец отсрочка за представяне на плана, стана ясно още от изявлението на лидера на социалистите.
"През този един месец сме разписали по дати, с график какво трябва да се направи за преговори със синдикати, за решения на Министерски съвет", заяви Корнелия Нинова.
По думите ѝ, ако управляващите имат характер и воля, а не мислят само коя фирма колко фотоволтаици да изгради, ще е възможно това да стане и през този един месец има смислен диалог.
На коя дата България трябва да празнува своя национален празник?
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Шефът на MI6 предупреждава Путин: Няма да изоставим Украйна
Тръмп похвали мъжа, обезоръжил единия нападател в Сидни
Франция пусна най-дългия градски лифт в Европа
Бъди LIVE с Dnes.bg: Спечели билети за концерта на Hauser и още страхотни награди
Атеросклерозата – мултисистемно съдово заболяване с неблагоприятни последици
Нов антибиотик срещу полово предавани инфекции одобри FDA
Оценка на бъбречната функция – eGFR, креатинин и цистатин C
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Blue Origin работи по създаването на орбитален център за данни
Част от амазонската тропическа гора вече е частна собственост
На повърхността на луната на Юпитер – Европа, е забелязан гигантски черен „паяк“
Лунната почва може да съдържа следи от земната атмосфера
Желязков коментира кървавата атака в Сидни
Предупреждение от MI6: Русия е експанзионистична и ревизионистка заплаха
Трифонов: Това, че Асен Василев е излязъл с тънкото си гласче да пее химна - не го прави лидер на протеста
Близо три десетилетия след смъртта си Франк Синатра отново оглавява музисалните класации
Започват консултациите за съставяне на служебно правителство
Гърция изплаща предсрочно близо 5,3 млрд. евро от спасителните заеми
По-силното търсене от Китай тласка цената на петрола нагоре*
Инфлацията и платежният баланс ще са на фокус през седмицата
Производителят на роботите Roomba обяви фалит