Шофьори на автомобили получават обаждания по телефона, че ще им бъдат вдигнати колите, защото са паркирани неправилно, ако веднага не платят 30 лева. Това е измама, предупредиха от Центъра за градска мобилност.
"ЦГМ не иска и не събира пари чрез обаждания по телефон. Обаждане от наш служител може да получите, ако автомобилът е в район на миене на улици, ремонт или авария, с молба той да бъде преместен, за да не бъде вдигната от "паяк".
Всяко друго обаждане от наш оператор, по повод услуга, която ЦГМ предоставя - не е обвързано с искане на средства", посочват от Центъра за градска мобилност.
Одобрявате ли отнемането на автомобилите на хванатите пияни и дрогирани шофьори?
Снимка: БГНЕС
Тагове:
Откриха фазата на съня, която спасява мозъка от деменция
Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели
Какви са възможните терапии при витилиго?
Може ли лъжица зехтин на ден да има значение за мозъка след десетилетия?
Български пробив в борбата с рака на гърдата - смесена реалност влиза в операционната зала
Откриха 641 нови гена, свързани с шизофренията
Китайска компания осъществи сателитно обаждане до обикновен смартфон
Индия отваря ключова ракетна технология за частния сектор
Защо Европа се затопля два пъти по-бързо от останалия свят?
НАСА планира да потопи МКС в океана, експерти алармират за екологични рискове
Констатираните нарушения на КЗП са под 10% от общия обхват на проверките по Черноморието
Летен хороскоп: Три зодии, които ще получат нови възможности това лято
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Виц на деня - 25 юни
Времето днес: Слънчево, но идват и гръмотевични бури
Цената на петрола се върна до нивата отпреди войната на САЩ с Иран*
Как държавните служители ще плащат осигуровките си според проектобюджета за 2026 г.
Кои са най-големите рискове пред сегашните бързоразвиващи се пазари
Американските акции се понижиха за трети пореден ден