Асоциацията на европейските журналисти в България настоява българските власти незабавно да реагират на новината, че Христо Грозев, разследващ репортер към сайта "Белингкат", е обявен за издирване от руското правителство. В компетенциите на Министерството на външните работи на България е да потърси информация и да протестира срещу действията пред руския посланик.
Съобщение на Министерството на вътрешните работи на Русия гласи, че българинът е издирван за нарушаване на "член от Наказателния кодекс на Руската федерация", като не става ясно какви точно са предполагаемите нарушения.
От АЕЖ настояват също така българската прокуратура да изнесе незабавно актуална информация за развитието на всички разследвания по разкритията на "Белингкат", а именно действията на агенти на ГРУ на българска територия, опита за убийство на бизнесмена Емилиян Гебрев, сина му и служител на фирмата на Гебрев през 2015 година.
Снимка: БГНЕС
Правнукът на съветския лидер Леонид Брежнев "пленен от Украйна“?
Серия от нападения в руски мол, загина жена ВИДЕО
Феновете на Левски готови за спасителна акция заради дълга към Божков
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Зеленски върна отличието "Орден на Белия орел" на Полша
Утре настъпва Астрономическото лято
Цените на горивата у нас вървят надолу
Йотова със силни думи за Каблешков
Откриха тялото на възрастен мъж в язовир
Иран пак затвори Ормузкия проток
Пеканов: Трудно е да се постигне 3% дефицит, без да задушим икономиката
"София комерс - Заложни къщи" ще започне да изплаща дивидента от 27 юли на два транша
Цените на горивата в България вървят надолу