ГЕРБ-СДС продължават да полагат усилия за създаване на стабилно правителство, от което страната ни има нужда. Това заяви председателят на ГЕРБ Бойко Борисов по време на среща с Манфред Вебер, председател на най-голямата партия в ЕП - Европейската народна партия, която се проведе в рамките на конгреса на Християнсоциалния съюз (ХСС) в Аугсбург, Германия.
Манфред Вебер и Бойко Борисов обсъдиха актуалната политическа обстановка в България. Борисов посочи, че ГЕРБ - СДС продължават да полагат усилия за създаване на стабилно правителство, от което страната ни има нужда.
"България е изправена пред множество кризи и ние ще направим всичко по силите ни, за да я изведем от тях. Държавата ни фалира, заради управлението на "Продължаваме промяната". Благодарение на тяхното правителство дефицитът ни достига 7%, а следващите няколко години ще бъдем принудени да теглим по 15 млрд. дълг", посочи лидерът на ГЕРБ.Той сподели, че още в първите дни на Народното събрание ПГ на ГЕРБ -СДС е предложила мерки, насочени изцяло към хората и бизнеса, които биха ни извели от кризите.
Председателят на ЕНП Манфред Вебер поздрави Бойко Борисов за изборния резултат на партията. Вебер пожела успех в отговорната задача да бъде съставено стабилно правителство около ГЕРБ-СДС и подчерта, че партията има пълната подкрепа на цялото семейство на ЕНП в тези усилия. Според него резултатите от изборите в България са знак, че гражданите очакват политическо лидерство.
Снимка: Пресцентър на ГЕРБ
Сътрудничеството между Русия и Северна Корея ще продължи "във всички сфери"
Очаква се прокуратурата да повдигне обвинения на задържани от неонацистката мрежа
Молят Тръмп да отмени митата за Колумбия заради земетресението
Хавайската икона на Пресвета Богородица ще пристигне в Рилския манастир
Най-голямата библиотека от вирусни белтъци разкрива как вирусите обезвреждат имунната защита
Приложението на телеметрията в медицината
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Разгадаха тайната на хилядолетните скални рисунки в Южен Китай
Пакистан кръсти първия си луноход „Джина-1“
Загадъчният сигнал „Wow!“ от космоса е уловен на 15 август 1977 г.
Постигнаха пълна ремисия при рак на бъбреците след клетъчна терапия
Шишков тръгва на обиколка: Проверяват „незаконния град“ във Варна и ВиК проблемите в региона
Три зодии, които имат най-силни шансове за успехи на работното място в близкия период
Виц на деня - 17 август
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Днес ще бъде слънчево, с температури до 28°
Пазарът на облигации изпраща предупреждение към златото за дълга
Китай бърза да обезвреди тиктакаща бомба със закъснител за имотния пазар
ЕС все още няма емисар, който да участва в преговори с Русия за Украйна
Тръмп иска да засили икономическия натиск върху Иран, какви са вариантите му?