Обществото и властта - имат ли новите управляващи 100 дни толеранс?
"Дори при добро желание обстоятелствата са такива, че много трудно човек може да удържи тревогата си в момента. Това е задача на лидерството. Една от основните задачи на лидерството, особено в ситуация на криза и много конфликтен контекст - е да даде интерпретация на това, което се случва, която едновременно да отговаря на реалността, за да бъде приемлива. Страхувам се, че новото лидерство започва да се проваля в тази си задача, което е проблем на властта", каза социалният антрополог Харалан Александров в студиото на "Денят ON AIR".
Той сподели, че това, което вижда на терен, е притеснително.
"Близо 2 седмици пътувах из страната и хванах "края на махмурлука". Хората отлагаха момента, в който ще започнат да осъзнават какво се случва. И изведнъж изтрезняха и влязоха в депресия. Много са тревожни и притеснени, най-вече заради икономически причини. Те нямат капацитет да се тревожат за всичко, което се случва, като че ли отказват да се тревожат за пандемията с надеждата, че ще отмине", коментира Александров в ефира на Bulgaria ON AIR.
Социалният антрополог допълни, че хората са разтревожени заради бедността.
"Бях на терен, когато Нинова си препотвърди лидерството, хората много се зарадваха. Искат си я, тя ще си ги дундури, тя ще се грижи за тях. Те не могат да усетят тази загриженост от другите участници в това правителство. Икономическата тревога е най-голяма. На второ място е Македония, изненадващо за мен, излиза, че е по-важна от Ковид-19. Усещането е за това, че България трябва да капитулира и под много силен международен натиск да предаде нещо, което е много съкровено. Има дълбока обида, че пак сме прецакани", подчерта Харалан Александров.
По думите му президентът Радев е бащата на тази коалиция.
Той смята, че в България тече организирана, целенасочена хибдридна война срещу западната ни евроатлантическата ориентация. И е категоричен, че не може да се държиш все едно си постоянно в предизборна кампания.
Вижте целия разговор във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Джартов: Към момента няма язовири, които да създават предпоставки за проблеми
ПСС: Туристите да не излизат по високите части на планината, очакват се бури
След поройния дъжд: 20 000 души в Севлиево и шест села остават без вода
Тежко престъпление е по-вероятната версия за трагедията в Благоевград?
Задух – трудностите при поставяне на диагнозата
Ново лекарство срещу метастатичен колоректален рак влиза във фаза 3 на изпитване
Догмите в медицината, които ни костват здравето
Лаймска болест - как да се предпазим?
„Шънджоу-23“ пристигна на „Тиенгун“: Китай се готви да кацне на Луната до 2030 г.
Учени: Възможно е извънземният живот да се изплъзва на нашите детектори
Пентагонът публикува видео с летящ „хуманоид“ над САЩ?
Учени откриха най-стария лед на Земята: Защо беше важно да го намерят?
Среднощен гръм и пожар изпепели товарен бус във варненския квартал "Възраждане"
Максималният осигурителен доход ще бъде увеличен на 2300 евро
"Евровизия" със специален филм за 70-годишнината си, включващ кадри от хита "Bangaranga" на DARA
Безплатна синя и зелена зона днес във Варна
Продължава разследването на инцидента с двама тийнейджъри в Благоевград, има задържани
Катар тихомълком изнася втечнен природен газ през Ормузкия проток за ключови купувачи
Рубио: САЩ ще намерят друг начин, ако преговорите с Иран се провалят
Брутният външен дълг и данните за транспорта ще са на фокус през седмицата
Си Дзинпин разбра слабостите на Русия. Време е и Доналд Тръмп да ги види
преди 4 години