За първи път говорим за бюджет за по два-три месеца, а схемата е ясна - дългове, раздаване на калпак и докато издържим. Това каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов по време на пресконференция.
"Понеже са млади хора и трудно се ориентират, съм длъжен да предупредя българите. Като опозиция само тези възможности имам. Когато се усетите и разберете за какво става въпрос след тези възторжени тържества, ще разберете, че сте отишли на 50 млрд. дълг и всеки следващ ще ви предлага постни пици, докато си оправим бюджетния дефицит на Маастрихските критерии на 3 %. Ще платим горчиво за това, което сториха. Съобразявам се с избора на хората, само съм длъжен да предупредя. Вече милиарди се трупат дългове", подчерта лидерът на ГЕРБ.
Той припомни думите на Кирил Петков, че докато не се спрат кражбите, данъците няма да се пипат. "Ако спрем кражбата на тези 8 млрд. лв., то ще има пари за всичко" - това го каза по Нова телевизия на 27 октомври 2021 г. Ноември и декември минават и снощи на 21 януари заявява: "Аз лично си мислех, че трябва да се фокусираме върху важните въпроси, като например, когато са се крали по 4 млрд. лв. според мен на година, важното е институциите да почнат да работят". За два месеца 4 млрд. лв. ви изчезнаха от сметките. Вие откраднахте 4 млрд.? Аз считам, че 8-те са лъжа и това, че са лъжа, на втория месец си признахте. Като ви видят бюджета, там няма един лев повече от събрани приходи с изключение на инфлацията. Ако са се крали 8 млрд. лв., а дефицитът ти е 4.5 млрд., вкарай ги, всичко ще ти е на нула. Що взимаш нови дългове? Що тихомълком взимахте по половин милиард?", каза Бойко Борисов, предаде БГНЕС.
Според него поредният шамар на управляващите е от БНБ за спада с 50 % на чуждестранните инвестиции въпреки твърдението на Даниел Лорер, че има поток.
"Дълговете ще станат по-големи. Еврозоната въобще няма да е приоритет, защото няма как да покрият критериите с чудовищната инфлация. Само лихвите на година ще бъдат над 1 млрд. и когато се усетите, ще бъде толкова късно. Вече всеки си гледа сметките за тока и това, че сме първи по смъртност, по 10 хил. на ден заразени от Ковид. Гладът е по-силен от Ковид. Хората се чудят как да оцеляват. Инфлацията в магазина мина 30%, горивата гонят 3 л в., сметките за ток са чудовищно. Разбрахме, че за битовите потребители на газ няма никакви компенсации. Общините започнаха да спират уличното осветление, защото само с уличното осветление, с тролейбуси, трамваи, метро, където има - тези пари в бюджета няма да стигнат. Схемата е ясна - дългове, раздаване на калпак и докато издържим", смята бившият премиер.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Ретроградният Меркурий приключи, 5 зодии си връщат късмета
В Китай: Брижит Макрон посети гигантска панда, родена във Франция
Трима са загинали при катастрофа край търговищкото село Дралфа
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Blue Origin представи проектиран с AI източник на енергия за Луната
Учени разгадаха мистерията на радиационните пояси на Уран
ЕС отстъпи: Бензиновите и дизеловите двигатели няма да бъдат забранени
Телескопът Hubble е заснел отново междузвездната комета 3I/ATLAS
Връчиха наградите „Доброволец на годината“ във Варна
19-годишен шофьор кара с 300 км/ч в София (ВИДЕО)
Призът „Спортист на Варна“ ще бъде връчен на 16 декември
Никола Цолов стартира от първа редица в Абу Даби
S&P 500 доближава ново рекордно високо ниво*
Инвестиране чрез изкуствен интелект: Прогнозиране на пазарните възможности през 2026 г.
Близо 93% от домакинствата у нас имат достъп до интернет
Вашингтон: Европа рискува да бъде заличена, ако не се промени
преди 3 години
преди 3 години
преди 3 години