"През тази година два последователни парламента се провалиха в опита си да излъчат редовно управление на страната. Този провал беше наказан от българските избиратели с рекордно ниска избирателна активност. Заради нея настоящият парламент не разполага с достатъчно голяма легитимност, за да си позволи нови авантюри и да пилее време в скандали", посочи Десислава Атанасова от ГЕРБ по време на откриването на 47-ото Народно събрание.
Каквото и да е мнозинството от 47-ото НС, няма да бъде плод на силна енергия, изтъкна народният представител.
"Конфигурацията в новия парламент е много повече плод на необходимост, отколкото на позитивен избор на гражданите. Не е ясно колко български граждани бяха лишени от правото си на глас заради машинното гласуване и репресиите от служебното правителство", уточни Атанасова.
Тя изрази надежда, че грешките, които са провалили последните два парламента, няма да се повторят в този.
"Осъзнаваме необходимостта от съставяне на редовно правителство и предприемане на бързи мерки по отношение на здравните, икономическите и социалните предизвикателства. Можете да разчитате на разумно и коректно отношение от страна на коалиция ГЕРБ-СДС. В 47-ото НС ще бъдем опозиция", заяви народният представител.
Атанасова коментира, че колкото и да е нужно редовно правителство у нас, от коалицията няма да допуснат това да става на гърба на българския национален интерес, в разрез със закона.
"През последните години в ролята си на управляващи бяхме подложени на непрестанни атаки. Знаем колко е важен подходът на опозицията към управляващото мнозинство. В тежки и сложни времена като днешните ролята на опозицията трябва да бъде на разумен коректив, който не само да критикува, но и да дава предложения", каза още тя.
Според нея през последните 6 месеца България е загубила прекалено много политическо време.
"Голямата задача на 47-ото НС е да върне страната в нейния нормален ритъм на развитие и да възстанови мостовете между партиите, институциите и различните групи в обществото", завърши Атанасова.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Радослав Бимбалов с роман за стените, които сами строим
Удариха с дрон търговски кораб край бреговете на Катар
Верижна катастрофа затруднява движението по Е-79 край Благоевград
Богдан Богданов, ПП: Можем да бъдем надежден партньор за важни реформи
Катя Ивкова пое здравното министерство
Антония Ташева: С диагнозата лупус дойде облекчението и доказателството, че не съм „симулантка“
Системен лупус - кои органи може да засегне?
Проф. Иван Дечев: Честото нощно уриниране може да се дължи на доброкачествена простатна хиперплазия, но и на други причини
Топ 10 космически факта, които звучат като научна фантастика
Пентагонът разсекрети част от архивите си за НЛО
Светът е изправен пред рекордно супер Ел Ниньо: Какви са заплахите?
AI „изключва“ човешкия мозък: До какво води общуването с чатбот
Задържаха непълнолетни, стреляли по градски автобус
Седмичен хороскоп 11 - 17 май 2026
Аксаково загуби с класическото 0:3 гостуването си на Черноломец
България е сред лидерите в ЕС по поскъпване на жилищата
Как са пострадалите след масовото падане на Giro d'Italia? (ВИДЕО)
Кадър на деня за 10 май
Румяна Бъчварова: Логично е да се мисли за номиниране на Андрей Гюров за президент
Armani може да раздели обявения за продажба дял от 15% между трима купувачи
Лидерството на Китай при лекарствата едва сега започва
преди 4 години